شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
میزان ترانزیت كالا از كشور 20 درصد افزایش یافت PDF چاپ نامه الکترونیک

تین نیوز | طی هشت ماهه ابتدای سال 91، بیش از 7 میلیون و 584 هزار تن كالا از كشور ترانزیت شد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 20 درصد افزایش یافته است.
به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دكتر شهریار افندی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با اعلام این خبر، افزود:
در پی اقدامات انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و كارگروه ترانزیت كه به طور مستمر به ریاست وزیر محترم راه و شهرسازی و با حضور دستگاههای ذیربط تشكیل می‌گردد و دبیری این كارگروه برعهده این سازمان می‌باشد، در زمینه توسعه و بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل و تقویت كریدورهای ترانزیتی از مسیر جمهوری اسلامی ایران طی مدت مذكور بالغ بر 7 میلیون و یك هزار تن انواع كالاهای نفتی و غیرنفتی معادل 92 درصد از طریق جاده و 583 هزار تن معادل 9 درصد از طریق راه‌آهن ترانزیت شد كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ترانزیت جاده‌ای 6/22 درصد افزایش یافته است.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت:
از مجموع كالاهای ترانزیت شده، 4 میلیون و 462 هزار تن را مواد نفتی و 3 میلیون و 121 هزار تن را مواد غیرنفتی تشكیل داده‌اند كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ترانزیت كالاهای نفتی 62 درصد و ترانزیت كالاهای غیرنفتی 20 درصد افزایش داشته است.
دكتر افندی‌زاده خاطرنشان كرد: عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی كالاهایی نظیر مواد سوختی، انواع پنبه، كالاهای ساختمانی، لوازم خانگی، وسایل نقلیه باری و مسافری است.
نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت افزود: در مدت زمان مذكور، از میان مرزهای كشور بندرعباس با 31 درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود كالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای پرویزخان، بازرگان، باشماق و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.
دكتر افندی‌زاده افزود: در زمینه ترانزیت خروج كالا از كشور، بندر امام با 5/26 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای بندرعباس، باشماق و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیشترین حجم تردد كامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام كرد و افزود: از 346 هزار دستگاه تعداد سفر كامیون‌های حمل كننده كالاهای ترانزیتی، 193 هزار دستگاه معادل 56 درصد توسط كامیون ایرانی و مابقی توسط سایر ملیت‌ها از كشور حمل شده است.
دكتر افندی‌زاده خاطرنشان كرد: تجهیز امكانات و زیرساخت‌ها، فراهم آوردن تسهیلات گسترده در بخش‌های مختلف حمل و نقل، اقدام سازمان‌های مرتبط در حركتی هماهنگ به منظور رفع موانع و تسهیل در امر ترانزیت توانسته است در بهره‌برداری از موقعیت جغرافیایی و منحصر به فرد ترانزیت از قلمرو جمهوری اسلامی ایران نقش قابل توجهی ایفا كند.
لازم به ذكر است فعالیت‌های ترانزیتی انجام یافته در طی سال ‌جاری در ارتقاء ‌سطح روابط سیاسی و دیپلماسی كشورهای منطقه با جمهوری اسلامی ایران گسترش و توسعه یافته و كریدورهای شرق – غرب، شمال – جنوب تراسیكا و دیگر كریدورها به طور چشم‌گیر فعال شده است.

 
رییس سازمان راهداری خبر داد: پیشنهاد بودجه هزار میلیارد تومانی PDF چاپ نامه الکترونیک

تین نیوز | رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از پیشنهاد بودجه هزار میلیارد تومانی برای این سازمان در سال آینده خبر داد.
شهریار افندی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره‌ پیش‌بینی بودجه سال 92 سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور گفت: هر سال بودجه نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و اکنون هم برای بودجه‌ی سال آینده در حال مذاکره هستیم.
وی با بیان این‌ که بودجه پیشنهادی هر ساله سازمان راهداری معمولا 20 درصد بالاتر از سال گذشته می‌شود افزود: برای سال آینده هزار میلیارد تومان بودجه پیشنهاد کرده‌ایم اما مقدار تصویب آن به مسائل اقتصادی کشور بستگی دارد.
وزیر راه و شهرسازی هم از پیشنهاد بودجه‌ی 5800 میلیارد تومانی برای این وزارتخانه در سال آینده خبر داده و گفته است " لایحه را تقدیم مجلس می‌کنیم. تاکنون مجلس و کمیسیون‌های تخصصی در این زمینه پشتیبانی‌های لازم را داشته‌اند".

 
افزایش 22 درصدی ترانزیت در 7 ماهه امسال/ ترانزیت 2 میلیون مواد نفتی PDF چاپ نامه الکترونیک

تین نیوز | نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت با بیان اینکه در 7 ماهه امسال ترانزیت نسبت به سال گذشته 22 درصد افزایش یافته است، گفت: از مجموع کالاهای ترانزیت شده، 2 میلیون و 769 هزار تن را مواد نفتی تشکیل داده است.
شهریار افندی زاده با اشاره به اینکه در هفت ماهه ابتدای امسال بیش از 6 میلیون و 694 هزار تن کالا از کشور ترانزیت شده است، گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: در این مدت بیش از 6 میلیون و 160 هزار تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل 92 درصد از طریق جاده و 534 هزار تن معادل 8 درصد از طریق راه‌آهن ترانزیت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ترانزیت جاده‌ای 24 و ترانزیت ریلی 5.5 درصد افزایش یافته است.

ادامه مطلب...
 


صفحه 311 از 315

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار