شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
کمبود تایر خودروهای سنگین را از حرکت انداخت رئیس اتحادیه حمل و نقل بار : کمبود تایر خودروهای سنگین را از حرکت انداخت PDF چاپ نامه الکترونیک

تین نیوز | رئیس اتحادیه حمل و نقل بار ضمن انتقاد از وضعیت موجود برای واردات کامیون به کشور گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز واردات کامیون به کشور صورت نمی گیرد و تا زمانی که وضعیت به اینگونه باشد امکان هیچگونه واردات نیست.
به گزارش تین نیوز،خان بلوکی درادامه گفت: هم اکنون برای واردات خودرو ارز دولتی پرداخت نمی شود و واردات کامیون با ارز آزاد نیز برای رانندگان به صرفه نیست و همین عامل باعث می شود با استفاده بیشتر از کامیونهای موجود فرسودگی خودروها تسریع شود.
وی افزود: در دو ماه گذشته هیچ کامیونی ثبت سفارش نشده است و کامیونهای جدید نیز که به کشور وارد شده اند از ماههای گذشته ثبت سفارش شده بودند.
وی عدم تخصیص ارزمرجع را از دلایل عمده عدم امکان ورود کامیون های دست دوم به کشور دانست و گفت: هم اکنون فرآیند نوسازی خودروهای سنگین فرسوده در بخش حمل و نقل جاده ای مسکوت مانده و این در حالیست که نوسازی ناوگان فرسوده سنگین از ضرورت بالایی برخوردار است.


وی تصریح کرد: امکان واردات کامیون های دست دوم به علت عدم تصویب آیین نامه و نیز امتناع پلیس راهور از شماره گذاری این دسته از خودروها ، وجود ندارد.
وی کمبود تایر را مهمترین مشکل کامیون داران دانست و گفت: وضعیت به گونه ای است که امکان حمل ونقل کامیونها به دلیل کمبود تایر وجود ندارد و عملاً کامیون ها از حرکت ایستاده اند زیرا اکثر تایر هایی که در کشور تولید می شود مربوط به خودروهای سواری است و طبق جلساتی که برگزار شده اتحادیه فروشندگان تایر عدم توانایی خودرا در تولید تایر خودرو های سنگین به دلیل کمبود مواد اولیه اعلام کرده است.
رییس اتحادیه حمل ونقل بار با اشاره به این مطلب که محصولات گروه خودرویی مشمول تخصیص ارز مرجع نمیشوند گفت: هم اکنون تنها کالاهای اساسی واجد شرایط دریافت ارز مرجع هستند.این در حالیست به رغم تاکیدات فراوان نسبت به اختصاص ارز دولتی به صنعت تایر و قرار گرفتن تایر به عنوان کالای اساسی همچنان این صنعت از دریافت ارز دولتی بی نصیب مانده است.
خان بلوکی در پایان گفت: نوسانات نرخ ارزعملاً موجب گردیده قیمت تمامی کالاها و محصولات دستخوش تغییر شود که خودرو نیز ازاین امر مستثنی نیست.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده