شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
◄ همه از فناوری بومی کاهش تلفات جاده ای و شهری حمایت کنیم PDF چاپ نامه الکترونیک

◄ همه از فناوری بومی کاهش تلفات جاده ای و شهری حمایت کنیم تین نیوز | مدیر پروژه فناوری نظارت بلوتوثی خودرو (DSRC) ساخت دانشگاه شریف تاکید کرد: ذی نفعان ITS و ایمنی راه مانند وزارت راه و شهرسازی، شرکت مخابرات، پلیس راهور ناجا، اورژانس و مجموعه دولت، باید از این فناوری تولید ملی در جهت کاهش تلفات جاده ای و شهری حمایت کنند.


حبیب رستمی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز با اشاره به نزدیک شدن زمان رونمایی از فناوری بلوتوث خودرویی ساخت دانشگاه شریف اظهار داشت: فناوری DSRC در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته جهان تولید و در جهت کاهش تصادفات رانندگی استفاده می شود.

وی افزود: ذی نفعان ITS و ایمنی راه همچون وزارت راه و شهرسازی، شرکت مخابرات، پلیس راه، اورژانس برای کمک به آینده کشور به طور جدی از این پروژه تولید ملی حمایت کنند، زیرا در غیر این صورت کشور در آینده به مصرف کننده این محصول تبدیل خواهد شد.

مدیر پروژه فناوری نظارت بلوتوثی خودرویی بیان داشت: کشورهایی همچون امریکا بودجه‌ای معادل 100 میلیون دلار و در مقابل برخی کشورهای اروپایی حدود 30 میلیون یورو برای تولید فناوری DSRC قرار می دهند.

رستمی در ادامه بیان داشت: پرداخت عوارض الکترونیک و GPS آفلاین قابلیت روان کردن ترافیک را دارند اما DSRC علاوه بر این ویژگی ها، دارای پتانسیل کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است و می تواند پس از گذشت عمر پنج ساله این دستگاه ها جایگزین آنها شود .

وی با بیان اینکه" خودروهای در حال تردد با استفاده از این فناوری می توانند از موقعیت و مسیر عبور عابران از عرض خیابان باخبر شوند" خاطرنشان کرد: ما به دنبال طرح یک مطالعه موردی در خصوص کامیون های جاده ای در جهت کاهش تلفات و تصادفات جاده ای با خودروهای سنگین هستیم.

مدیر پروژه فناوری نظارت بلوتوثی خودرویی تاکید کرد: ذی نفعان این فناوری باید استفاده از فناوری DSRC را در نقشه راه خود لحاظ کنند. زیرا کشور ژاپن قصد دارد با استفاده از این فناوری تعداد تلفات جاده ای خود را از پنج هزار نفر در حال حاضر به دو هزار و 500 نفر تا المپیک 2020 ژاپن کاهش دهد.

رستمی در پایان یادآور شد: بیش از 10 سال است که یک گروه 70 نفره متشکل از مهندسان مجرب دانشگاه شریف برروی این پروژه کار می کنند تا بتوانند فناوری روز جهان را بومی سازی کرده و به نفع کشور گام بردارند.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده