شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
◄ رقم واقعی بودجه سال 93 سازمان راهداری چقدر است؟ PDF چاپ نامه الکترونیک
◄ رقم واقعی بودجه سال 93 سازمان راهداری چقدر است؟ تین نیوز | با اعلام رقم بودجه سازمان ها و نهادهای دولتی برای سال 93 در قالب لایحه بودجه ارسالی دولت به مجلس، موضوع بودجه های حمل و نقل در دستور مورد بحث و بررسی فعالان و متخصصان این حوزه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، بودجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در لایحه بودجه 93 بیش از رقم 800 میلیارد تومان ارایه شده اما با توجه به درآمدها و نیز ادارات کل راهداری در استان ها این بودجه بیش از میزان اعلام شده است.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امسال موفق به دریافت بودجه 850 میلیاردی از سوی وزارت راه و شهرسازی شد که با احتساب ردیف بودجه 448 میلیاردی از منابع متفرقه، رقم این بودجه به هزار و 298 میلیارد تومان در سال 93 خواهد رسید.

لازم به ذکر است نوسازی ناوگان حمل و نقل، ساخت پایانه های مرزی، خط کشی،خرید و نصب علائم عمودی، خرید وسایل و ماشین‌آلات راهداری، ایجاد راهدارخانه، روکش آسفالت، نگهداری و ایمن سازی راه از پرهزینه ترین مخارج سازمان راهداری به شمار می رود.

همچنین، سازمان راهداری علاوه بر این بودجه مبلغ قابل توجهی را از محل عوارضی ها، و فروش بلیط و کرایه سفرهای جاده‌ای و ترانزیت زمینی کشور به دست می آورد که به مبلغ هزار و 298 میلیارد تومان اضافه خواهد شد.

به نظر می رسد هدف اصلی وزیر راه و کشاورزیان برای این افزایش بودجه سازمان، رسیدگی به وضعیت ترمیم، استاندارد سازی و ایمنی راه باشد.

در این رابطه به نظر می رسد یکی از دلایل عدم ذکر ارقام دقیق بودجه سازمان ها و شرکت ها در مواقع افزایش بودجه، فشار نمایندگان مجلس در استان های مختلف است چرا که این نمایندگان برای افزایش بودجه و در اولویت قرار دادن پروژه های استانی شان و بالطبع بالا رفتن رضایت مندی شهروندان شان و دوباره بر مسند نمایندگی نشستن، رایزنی های فراوانی صورت می دهند که ممکن است با اولویت های کلان راهداری و حمل و نقل همسان نباشد.

با این همه، انتظار می رود مسئولان سازمان راهداری به دلیل جلوگیری از گمانه زنی های رسانه ای و افراد مختلف در این حوزه، نسبت به اعلام رقم واقعی بودجه پاسخگو باشند تا اطلاعات به درستی و با شفافیت لازم منتقل شود.
 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده