شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
توسعه راه های کشور با تشکیل وزارت راه و شهرسازی کند شد PDF چاپ نامه الکترونیک

توسعه راه های کشور با تشکیل وزارت راه و شهرسازی کند شد تین نیوز | ماهیت حوزه های راه و شهرسازی نیازمند وزارتخانه های مجزا است و متاسفانه در حال حاضر تحت تاثیر ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی با یکدیگر، حوزه راه تحت الشعاع بحث مسکن قرار گرفته و به عبارتی مورد غفلت واقع شده است.
محمد حسن نژاد در خصوص طرح جداسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی با توجه به این که اهداف ادغام محقق نشده و مسئله مهم راه در نقاط مختلف کشور بالاخص در شهرستان ها و مناطق محروم تحت الشعاع مقوله مسکن و شهرسازی قرار گرفته ، ضروری به نظر می رسد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه دولت باید دست به کوچک سازی می زد و در این راستا دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی با یکدیگر ادغام شد.


تجمیع یا ادغام؟
حسن نژاد هم چنین با تاکید بر این که در ادغام این دو وزارتخانه کوچک سازی مد نظر قانون و مجلس محقق نشد، تصریح کرد: ادغام به این معنی است که دو مجموعه با یکدیگر ترکیب شده و ساختار انسانی و وظیفه ای جدیدی شکل بگیرد در حالی که در ادغام این دو وزارتخانه این امر محقق نشد.
وی ادامه داد: تمامی نیروهای دو وزارتخانه باز هم در وزارتخانه جدید حضور داشتند بنابراین کوچک سازی به هیچ وجه محقق نشد و در حد چند معاون وزیر، یک معاون پارلمانی و یک وزیر از ساختار وزارتخانه جدید حفظ شدند.

ماهیت حوزه های راه و شهرسازی نیازمند وزارتخانه های مجزا است
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که ماهیت حوزه های راه و شهرسازی نیازمند وزارتخانه های مجزا است، تصریح کرد: در کشور ما بحث راه نیازمند وزارتخانه مجزایی است.
وی تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر تحت تاثیر این ادغام ، حوزه راه تحت الشعاع بحث مسکن قرار گرفته و به عبارتی مورد غفلت واقع شده است.
حسن نژاد تاکید کرد: بحث تخصص های این دو بخش نیز دارای تفاوت های جدی است که افراد متخصص آن باید در دو وزارتخانه مجزا مشغول باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه تاکید کرد: حجم بالای کار بحث مسکن مانع از توجه لازم به مقوله راه در کشور شده است.
وزارتخانه راه و شهرسازی در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ با رای مجلس و تایید شورای نگهبان و با ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت‌ مسکن و شهرسازی تشکیل شد. با توجه به عدم تحقق اهداف ادغام وزارتخانه ها در این ادغام، نمایندگان مجلس نهم به تازگی دو فوریت طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را به تصویب رساندند. لازم به ذکر است که برخی نزدیکان دکتر حسن روحانی، رییس دولت نوپای یازدهم نیز موافق این تفکیک و در پی احیای دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی هستند.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار