شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
یک فعال بخش حمل و نقل کالا مطرح کرد: ◄ پیشنهاد تشکیل دبیرخانه تن-کیلومتر PDF چاپ نامه الکترونیک

پیشنهاد تشکیل دبیرخانه تن-کیلومتر


یک فعال بخش حمل و نقل جاده‌ای معتقد است برای نظارت بر حسن اجرای مصوبه 209 شورای عالی هماهنگی ترابری توسط تشکل‌های صنفی، نیاز به ایجاد دبیرخانه تن-کیلومتر و تدوین آیین‌نامه نحوه نظارت بر تن-کیلومتر است.

به گزارش تین نیوز مالک نخعی در توضیح این موضوع به خبرنگار ما گفت: در دویست و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در تاریخ 15 مهرماه سال 97  شیوه تعیین نرخ خدمات حمل کالای جاده‌ای در کشور بر اساس تن کیلومتر مصوب شد.

وی افزود: با توجه به بند الف این مصوبه «سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای موظف است نرخ شاخص حمل بر اساس تن کیلومتر را محاسبه و به ادارات تابعه اعلام نماید. تشکل‌های صنفی رانندگان یا کامیونداران با شرکت‌ها می‌توانند نرخ نهایی بر اساس تن کیلومتر به تفکیک هر مسیر از مبدأ شهرستان‌های استان، موردتوافق قرار داده و به ادارات استانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جهت اعمال در سامانه مدیریت بار اعلام نمایند. در صورت عدم توافق میان تشکل‌های صنفی مذکور، نرخ شاخص اعلام‌شده توسط ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملاک عمل می‌باشد» و نظارت بر حسن اجرای بر عهده تشکل‌های صنفی موصوف است.

به گزارش تین نیوز، او عنوان کرد: باگذشت بیش از یک و نیم سال از تصویب مصوبه مذکور و تحقیقات میدانی و جمع‌آوری اطلاعات و بازخورد آن، به نظر می‌رسد برای نظارت بر حسن اجرای مصوبه 209 توسط تشکل‌های صنفی نیاز به ایجاد دبیرخانه تن-کیلومتر و تدوین آیین‌نامه نحوه نظارت بر تن کیلومتر است.

این فعال بخش حمل و نقل جاده‌ای به سازمان راهداری پیشنهاد داد به دلیل اهمیت فراوان این موضوع در اقتصاد کامیونداری و معیشت خانواده‌های کامیوندار، ضمن بررسی این موضوع نسبت به پاسخ موارد مطروحه ذیل در این خصوص اعلام نظر و رهنمودهای لازم را ارائه کنند:

1. سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور و یا شورای عالی هماهنگی ترابری کشور بر اساس اختیارات و وظایف قانونی خود مکلف به تدوین آیین‌نامه تأسیس دبیرخانه و نحوه نظارت بر تن کیلومتر، توسط تشکلات سه‌جانبه نامبرده شده در مصوبه 209 هستند، برنامه زمان‌بندی و پروتکل‌های مربوط به تدوین آیین‌نامه به چه صورت است؟

2. آیا سازمان راهداری آیین‌نامه مربوطه را تدوین خواهد کرد یا شورای عالی هماهنگی ترابری کشور؟

3. چنانچه تدوین آیین‌نامه پیشنهادی و دخیل نمودن نظرات تشکل‌های صنفی موصوف منوط به تفویض اختیار لازم برای تعیین تکلیف این موضوع به تشکل‌های صنفی رانندگان، کامیونداران و شرکت‌ها باشد، آیا سازمان آیین‌نامه‌ای را پیشنهاد خواهند داد و یا تمام مراحل تدوین آیین‌نامه را از وظایف تشکل صنفی می‌داند؟

نخعی تاکید کرد: بر این اساس خواهشمند است ضمن بررسی موضوع دستور فرمایند تدوین آیین‌نامه تأسیس دبیرخانه و نحوه نظارت بر تن کیلومتر موضوع بند الف مصوبه 209 شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، مراتب با اولویت بالا در دستور کار رسیدگی قرارگرفته و رهنمودهای لازم ارائه شود.

منبع: تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده