شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
سامانه سپهتن در 5 مسیر اصلی خراسان شمالی اجرایی شد PDF چاپ نامه الکترونیک

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از راه اندازی سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد حمل و نقل عمومی) در پنج محور اصلی این استان خبر داد.


علی اصغر بدیعی مقدم اظهارکرد: اکنون تردد ناوگان عمومی مسافر از مبدا بجنورد به مقصد تهران، مازندران، گلستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی زیر پوشش طرح سپهتن است.
وی افزود: این سامانه سپهتن با هدف ارتقای ایمنی ترددها در جاده ها و کاهش مشکلات ناشی از نحوه و چگونگی رانندگی رانندگان خودروهای نقلیه عمومی در سفرها راه اندازی شده است.


وی افزود: این سامانه قادر است تمام رفتار راننده را در مسیر حرکت رصد کند و تخلف هایی چون سرعت غیرمجاز و یا ساعت کار غیرمجاز را شناسایی و به پاسگاه ها مخابره می کند.


وی با بیان اینکه تمام اتفاقات اتوبوس در مسیر راه تحت کنترل این سامانه است تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه دیگر نیازی به توقف راننندگان در پلیس راه ها و بررسی مدارک راننده نیست و بر این اساس زمان سفرها نیز به میزان محسوسی کاهش پیدا می کند.


بدیعی مقدم گفت: تجهیزاتی در بدنه اتوبوس نصب شده است که اطلاعات مختلف همچون میزان سرعت، زمان توقف، زمان فعالیت، ساعت کار راننده به پاسگاه ها منعکس می شود.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این تجهیزات در این مرحله در اتوبوس هایی که در محورهایی به مقصد کلان شهرها فعالیت دارند نصب می شود و اکنون تمام اتوبوس هایی که در مسیر بجنورد به مقصد تهران، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و گلستان فعالیت دارند به این سامانه متصل شده اند.


به گفته وی نصب این تجهیزات بر اتوبوس های شرکت پتروشیمی نیز در دستور کار قرار داشته و تلاش داریم تا با همکاری پلیس راه، در آینده این ناوگان نیز به این سامانه متصل می شوند.
بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، 165 راننده اتوبوس در این استان دارای کارت هوشمند هستند.

 

منبع : تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار