شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
وزارت دفاع پنج دستگاه ایکس ری کامیونی برای گمرک می سازد PDF چاپ نامه الکترونیک

 

گمرک ایران اعلام کرد، با هدف حمایت از تولید داخلی سفارش ساخت پنج دستگاه ایکس ری کامیونی را به وزارت دفاع داده است.


به گزارش ایرنا، این سازمان قصد دارد امسال 19 دستگاه ایکس‌ری کامیونی برای اسکن محموله های تجاری به مجموعه خود اضافه کند که ساخت تعدادی از این دستگاه ها به وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی سفارش داده شده است و تعدادی نیز از خارج خریداری می شود.

برنامه حمایت از تولیدکنندگان داخلی برای ساخت انواع تجهیزات پیشرفته کنترلی از جمله ایکس ری کامیونی از 2 سال پیش در دستور کار گمرک بوده است.

در نهایت اوایل سال گذشته وزارت دفاع توانمندی خود را برای ساخت این تجهیزات به دست توانمند تولیدکنندگان داخلی اعلام کرد و پس از بررسی مسایل فنی، سفارش ساخت 5 دستگاه ایکس کامیونی به وزارت دفاع داده شد.

گمرک ایران از تمامی تولیدکنندگان داخلی که توانمندی ساخت انواع تجهیزات پیشرفته کنترلی را برای گمرک دارند، دعوت کرده است تا خدمات و توانمندی های خود را به گمرک معرفی کنند تا در اولین فرصت نسبت به بهره گیری از آن در سطح گمرکات اقدامات مرتبط انجام شود.

بر اساس برنامه ریزی ها قرار است امسال تعداد 19 دستگاه انواع ایکس ری کامیونی به تجهیزات کنترلی گمرک اضافه شود.

پیش از این مسعود کرباسیان رییس کل گمرک ایران درباره توانمندی دانش پژوهان داخلی برای تولید ایکس ری کامیونی و با یادآوری اینکه ساخت دستگاه‌های ایکس‌ری کامیونی در انحصار چند کشور بزرگ دنیا است، گفته بود: خوشبختانه وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی کشورمان با ورود به این عرصه یعنی ساخت دستگاه‌های پیشرفته ایکس‌ری گام بزرگی در این زمینه برداشته‌اند که باعث افتخار است.

بسیار خرسندیم که توانسته‌ایم با دادن سفارش ساخت دستگاه‌های ایکس‌ری به این دو سازمان در حمایت از این نوع تکنولوژی و تقویت تولید داخل گام برداریم.

در گذشته نیز گمرک ایران، برای حمایت از توانمندی های داخلی و دانش بومی، طراحی و اجرای بزرگترین پروژه خود یعنی «سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی» را به متخصصات داخلی سپرد که دستاورد مهمی برای تسهیل تجارت خارجی و جلوگیری از قاچاق به شمار می رود.

منبع: تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده