شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
توسعه حمل‌و‌نقل = توسعه تجارت PDF چاپ نامه الکترونیک

توسعه حمل‌و‌نقل = توسعه تجارت تین نیوز | ایران با توسعه شبکه‌ها و پایانه‌های مرزی و ایجاد تسهیلات و زیرساخت‌های لازم در توسعه راه‌ها و ناوگان حمل‌و‌نقل، دارای ظرفیت جابه‌جایی ۴۰ میلیون تن کالا در سال است.
باید در نظر داشت که با ایجاد مسیرهای ایمن، با زمان و هزینه کمتر برای حمل‌و‌نقل، رسوب کالا در انبارها کاهش یافته و سرعت عبور افزایش می‌یابد. ازجمله سیاست‌هایی که در این زمینه می‌توان ایجاد کرد، توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای است.
در این رابطه، توجه ویژه به توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل، می‌تواند در روان‌سازی صادرات و واردات کالا همچنین ایمنی جاده‌ها تاثیر چشمگیری داشته باشد، از این رو نوسازی و بازسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای و حمایت‌های دولتی درخصوص ارائه تسهیلات ویژه برای توسعه زیرساخت‌ها از مسائل تاثیرگذار در رشد و توسعه فعالیت‌های تجاری کشور است.
در این‌باره رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، از ارائه تسهیلات ۱۰۰میلیون تومانی نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل خبر داد و گفت: این تسهیلات، از محل وجوه اداره شده سازمان پرداخت می‌شود. شهریار افندی‌زاده درخصوص نوسازی انواع ناوگان عمومی جاده‌ای برون‌شهری اعم از کامیون، اتوبوس و سواری کرایه، اظهار کرد: نوسازی ناوگان به‌ویژه در حمل‌و‌نقل جاده‌ای، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای و ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت، تلاش کرده تا بتواند در این زمینه با ایجاد تسهیلات مناسب، نسبت به نوسازی ناوگان اقدام کند.
افندی‌زاده یادآور شد: در بحث نوسازی ناوگان کامیونی و تریلی‌ها، سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در تفاهمنامه‌ای با بانک مسکن، ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات نوسازی ناوگان پرداخت می‌کند.
وی تصریح کرد: برای نوسازی ناوگان کامیونی، تفاهمنامه‌ای هم با خودروسازها، ازجمله شرکت‌های سایپا، ایران‌خودرو، ارس‌خودرو و باران خودرو پرشیا منعقد شده است.
افندی‌زاده ادامه داد: البته سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آمادگی دارد با دیگر کارخانه‌های خودروساز نیز تفاهمنامه امضا کند.
معاون وزیر مسکن،‌ راه و شهرسازی گفت: البته مبلغی نیز توسط ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت به عنوان ارزش اسقاطی خودرو‌ در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت که این رقم متناسب با نوع وسیله نقلیه است.
افندی‌زاده افزود: برای نوسازی اتوبوس‌های برون‌شهری نیز ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات از طریق بانک مسکن، با شرایط بازپرداخت هفت ساله و نرخ سود ۱۵درصد پرداخت می‌شود.
وی اظهار کرد: تمامی ادارات کل حمل‌و‌نقل و پایانه‌های استان‌ها آماده هستند تا با کمک انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی، نسبت به ثبت‌نام متقاضیان اقدام کنند.
افندی‌زاده اضافه کرد: همچنین ۴۰میلیون تومان برای نوسازی ناوگان مینی‌بوسی، از طریق بانک مهر اقتصاد ایران با نرخ سود چهاردرصد و مدت‌زمان بازپرداخت چهارساله پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای برای دریافت مینی‌بوس، با برخی خودروسازها قرارداد منعقد کرده و با برخی دیگر در حال انعقاد قرارداد است. افندی‌زاده یادآور شد: در این راستا، سعی شده نسبت به نوسازی ناوگان و ارائه تسهیلات به متقاضیان نوسازی، خدمات مناسبی ارائه شود.
وی ادامه داد: همچنین تلاش شده، نحوه پرداخت تسهیلات بانکی برای متقاضیان آسان شود. برای نمونه دریافت ضامن حداکثر دو نفر و اغلب یک ضامن در نظر گرفته شده است.
معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای نیز در این رابطه گفت: به منظور اجرای طرح نوسازی ناوگان باری، به مالکان ناوگان باری فرسوده با عمر بالای ۲۵ سال، تسهیلات وام ۱۰۰میلیون تومانی اعطا می‌شود.
شهرام آدم‌نژاد اظهار کرد: تسهیلات ویژه‌ای با مشارکت این سازمان از طریق بانک مسکن به منظور خروج ناوگان فرسوده و در راستای افزایش ایمنی و بهره‌وری از ناوگان باری حمل‌و‌نقل جاده‌ای، به متقاضیان اعطا می‌شود.
وی افزود: متقاضیان ملزم هستند تا نسبت به تهیه پیش فاکتور خرید کامیون یا اتوبوس، یکی از شرکت‌های خودروساز طرف قرارداد سازمان اقدام کرده و گواهی اسقاط کامیون یا اتوبوس فرسوده دارای کارت هوشمند ناوگان یا ارائه برگ تعهد محضری مبنی بر اسقاط وسیله نقلیه فرسوده را ارائه کنند. یک فعال اقتصادی نیز در این باره گفت: نوسازی و بازسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای و حمایت‌های دولتی درخصوص ارائه تسهیلات ویژه به منظور کاهش تعرفه حقوق و سود بازرگانی، از مسائل تاثیرگذار در رشد فعالیت‌های تجاری کشور است.
ابراهیمی تصریح کرد: ناوگان حمل‌و‌نقل کشورهای همسایه در حال رشد و نوسازی است و این امر به منزله تهدیدی برای ناوگان حمل‌و‌نقل ایران در مناسبات بازرگانی است.
وی یادآور شد: افزایش توان رقابت با شرکت‌های خارجی، از الزامات ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور است که  نوسازی و بازسازی ناوگان حمل‌و‌نقل می‌تواند این مهم را سرعت بخشد. از سوی دیگر، حمایت از تولید و حفظ بازار هدف، باید با حمایت تمامی ارگان‌ها انجام شود و در این بین، نقش گمرک بیش از پیش سنگین‌تر خواهد بود.
ابراهیمی تصریح کرد: تحقق این امر می‌تواند با فعالیت شبانه‌روزی گمرکات در امر صادرات یا حداقل افزایش ساعات کار گمرک انجام شود که این باعث حذف توقف کالا و وسایل حمل نقلیه و کاهش هزینه‌های بهای تمام‌شده کالاهای صادراتی می‌گردد.
وی افزود: روان‌سازی در امر صادرات توسط گمرک، به افزایش حجم صادرات و به دنبال آن، افزایش تولید و اشتغال می‌‌انجامد و یکی از راه‌هایی است که می‌تواند توسط گمرک محقق شود.
مدیرکل حمل‌و‌نقل کالاى سازمان راهدارى درخصوص نوسازى ناوگان جاده‌اى نیز گفت: براى نوسازى وسایل نقلیه فرسوده براساس قراردادى که با بانک مسکن و برخى از خودروسازان منعقد شده، یک وام ۱۰۰ میلیون تومانى با سود ۱۵درصد و بازپرداخت هفت‌ساله در نظر گرفته شده که افراد مى‌توانند به ادارات کل حمل‌و‌نقل سراسر کشور مراجعه کرده و خودرو اسقاطى خود را معرفى و خودرو جدید را تعیین کنند تا از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کنند.
باقر جوان افزود: در صورتى که قیمت هزینه وسیله نقلیه بالا باشد، افراد مى‌توانند علاوه بر این تسهیلات، به‌طور همزمان از وام‌هاى دیگر نیز استفاده کنند.
وى درخصوص نوسازى ناوگان بارى و تامین آنها در محصولات داخلى در کشور، یادآور شد: در حال حاضر، شرکت‌هاى ایران‌خودرو دیزل و سایپا به تولید خودروهاى سنگین بارى اقدام مى‌کنند.
جوان تصریح کرد: هم‌اکنون واردات این ناوگان انجام نمى‌شود، اما اگر برندهاى معتبرى را از نمایندگى‌ها و کارخانه‌هاى سازنده معتبر وارد کنند و خدمات پس از فروش براى آن ارائه دهند، سازمان از آن استقبال خواهد کرد. در این راستا، تلاش شده که برندهاى داخلى به استان‌ها نیز معرفى شود.
وى در پاسخ به سوالى مبنى بر این که آیا تولیدات داخلى با استانداردهاى روز دنیا مطابقت دارد، ادامه داد: قطعا نظارت‌هاى لازم از سوى وزارت صنعت و معدن و تجارت و همچنین پلیس راهور درخصوص شماره‌گذارى ناوگان جدید و وجود استانداردهاى ۵۲گانه صورت مى‌گیرد و زمانى که این قبیل خودروها قابلیت شماره‌گذارى را داشته باشند، پلاک دریافت خواهند کرد. جوان با بیان این‌که شماره‌گذارى براى ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌اى با هیچ مشکلى روبه‌رو نیست، افزود: در صورتى که وسیله نقلیه جدید بتواند در داخل کشور شماره‌گذارى شود، بدان معناست که استانداردهاى لازم را دارد.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده