شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
نوسازی ۱۳ هزار کامیون فرسوده در سال آینده PDF چاپ نامه الکترونیک

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مراسم تحویل سیصد و پنجاهمین کامیون نو به متقاضی آن گفت: در سال آینده حدود ۱۳ هزار كامیون معادل یک‌پنجم از کل طرح نوسازی 65هزار کامیون فرسوده طبق زمان مقرر نوسازی می‌شود.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی، معاون وزیر نفت، مسئولین بانكهای عامل، طی مراسمی سیصد و پنجاهمین كامیون در اجرای طرح "نوسازی ناوگان حمل و نقل كالای جاده‌ای فرسوده" كه با مشاركت مجتمع صنعتی ماموت در حال انجام است، در محل این مجموعه به متقاضی واگذار و تحویل گردید.

داود كشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این مراسم با اعلام رضایت از آغاز و سرعت طرح جایگزینی کامیون‌های فرسوده اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای اقتصاد مقرر است از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، ۶۵ هزار دستگاه كامیون فرسوده نوسازی گردد كه خوشبختانه با تلاش انجام‌یافته و با مشاركت وزارت نفت و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت در بهمن‌ماه سال جاری قراردادی با مجتمع صنعتی ماموت منعقد شد و ظرف این مدت تعدادی از کامیون‌ها به متقاضیان واگذار و امروز سیصد و پنجاهمین آن تحویل مالك می‌گردد.

كشاورزیان با ابراز امیدواری جهت پیوستن سایر سازندگان كامیون به این طرح گفت: تلاش می‌گردد نوسازی و جایگزینی ۶۵ هزار دستگاه كامیون فرسوده كه مقرر است طی پنج سال انجام گردد در سال آینده سهم یک‌پنجم مدت‌زمان پیش‌بینی حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار كامیون محقق گردد.

وی در خصوص حمایت دولت از ظرفیت‌های موجود در كشور جهت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل كالا، خاطرنشان كرد: عواملی همچون اعتبارات پیش‌بینی‌شده، آمادگی بانک‌های عامل در این موضوع نقش مهمی دارند ولی هدف‌گذاری برای نوسازی آن بخش از ناوگان فرسوده در طی پنج سال انجام‌یافته و امید است تحقق یابد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص خودروهای سبز در برنامه تولید مجتمع صنعتی ماموت نیز گفت: این خودروها در راستای حفظ محیط‌زیست طراحی گردیده و قدر مسلم برای سلامت مردم و جامعه مفید است. 

كشاورزیان از پرداخت ۹ درصد از نرخ سود و تسهیلات ارزان توسط متقاضیان خبر داد و ادامه داد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشتركاً با سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت به‌عنوان نماینده دولت از تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد بانک‌ها تنها نیمی از آن را از مالكان و متقاضیان نوسازی دریافت و مابقی را از محل صرفه‌جویی تأمین می‌نماید. 

این گزارش می‌افزاید دكتر علی وكیلی معاون وزیر نفت و رئیس سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت نیز در این مراسم با اعلام صرف جویی قابل‌ملاحظه سوخت از طریق نوسازی ناوگان حمل‌ونقل كالای جاده‌ای افزود: امید است روند نوسازی سرعت بیشتری را در آینده داشته باشد، البته از دیگر سازندگان خودروی سنگین نیز در كشور دعوت به‌عمل‌آمده و با اعلام آمادگی آنان، شاهد این فرآیند خواهیم بود.

دعوت وزارت نفت از سایر بانک‌ها برای پیوستن به طرح نوسازی
وی  پشتیبانی و حمایت اعتباری را از طرح مهم برشمرد و ادامه داد: با مصوبات  دولت محترم و اجرایی شدن آن توسط بانک‌هایی كه ورود پیداکرده‌اند و دیگر بانک‌ها كه از آن‌ها دعوت می‌گردد در این طرح مشاركت نمایند قطعاً متقاضیان تشویق و ترغیب خواهند شد تا خودروی فرسوده خود را خارج و نوسازی نموده  انتظار موردنظر با سرعت برآورده شود.

صرفه جویی ۳۰ لیتری سوخت در ۱۰۰ کیلومتر با کامیون‌های جدید
وكیلی استفاده از منابع خارجی را هم ممكن دانست و در خصوص میزان صرفه‌جویی سوخت نیز  تصریح كرد: با خودروهای جدیدی كه وارد ناوگان می‌شوند در ازای هر یک‌صد كیلومتر پیمایش حدود ۳۰ لیتر صرفه‌جویی مصرف سوخت خواهد بود و از محل این تفاوت مصرف به خود مصرف‌کنندگان تعلق می‌گیرد و مطمئناً زودتر از موعد مقرر طرح به سرانجام خواهد رسید. 

این گزارش می‌افزاید فردوس مدیرعامل مجتمع صنعتی ماموت در ابتدای این مراسم گزارشی از زمان آغاز مذاكرات تا انعقاد تفاهم‌نامه و تحویل ۳۵۰ دستگاه خودرو در طی دو ماه گذشته ارائه كرد. 

گفتنی است صدر اله بمانا معاون توسعه مدیریت و منابع، اسماعیل غلامی معاون حمل‌ونقل و محسن حاجی اسماعیلی مشاور سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این مراسم حضور داشتند.

 

منبع : تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده