شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
برف‌روبی ۴ هزار کیلومتر از جاده‌های بیجار استان کردستان PDF چاپ نامه الکترونیک

سرپرست اداره راهداری شهرستان بیجار استان کردستان گفت:

بیش از ۴ هزار کیلومتر برف‌روبی در سه روز گذشته در راه‌های روستایی و بین‌شهری بیجار انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، کورش پور جعفری روز سه‌شنبه در جریان بازدید از گردنه چنگیز قلعه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این میزان برف‌روبی در بیش از یک هزار کیلومتر راه روستایی و ۳۰۰ کیلومتر راه بین‌شهری انجام شده است و گاهی اوقات یک مسیر چند بار برف‌روبی شده است.

وی افزود: در مسیر چنگیز قله به علت کولاک خیز بودن ۲ دستگاه برف‌روب سنگین مستقر شده است که این مسیر پس از مسدود شدن به طور مکرر بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: در بسیاری مواقع بازگشایی این مسیر تنها یک ساعت دوام آورده است و مجدد شاهد بسته شدن آن بوده‌ایم.

او به وجود شش گردنه مشابه در جاده‌های شهرستان بیجار اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر تمام راه‌های اصلی و روستایی برف‌گیر به‌جز روستای پشت تنگ که دستگاه برف‌روب داخل مسیر دچار مشکل فنی شده است، باز بوده و شایعه فضاهای مجازی در این زمینه کذب است.

پورجعفری با انتقاد از درج اخبار غیرموثق و صرف انتقادی برخی شبکه‌های مجازی به فعالیت شبانه‌روزی تمام پرسنل اداره راهداری بیجار اشاره کرد و گفت: برخی از پرسنل هم‌اکنون ۷۲ ساعت است که در میان مسیر فعال هستند و به ایستگاه برنگشته‌اند.

سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل بیجار بیان کرد: برای مسیرهای بین‌شهری پنج اکیپ و برای راه‌های روستایی ۲۲ اکیپ برف‌روب در نظر گرفته شده است و یک دستگاه برف خور نیز در آماده‌باش قرار دارد.

به گفته پورجعفری با وجود مشکلات بارش و لغزندگی جاده‌ها، به فضل الهی تاکنون هیچ تصادف منجر به جرح و خسارتی در راه‌های شهرستان رخ نداده است و به محض اطلاع از بسته شدن مسیری، نیروهای امدادی و راهداران با امکانات برف‌روبی در محل حاضر می‌شوند.

او با اشاره به نگرانی فرمانداری و مدیریت شهرستان از صرف انتقاد مکرر از مدیران و پرسنل زحمت‌کش دست‌اندرکار برف‌روبی و راهگشایی تأکید کرد: فرماندار، بخشدار و شورای برخی روستاها شاهد و ناظر بر عملیات برف‌روبی هستند.

وی افزود: این اقدامات هدف‌دار و برای جذب مخاطب است و با توجه به نزدیکی انتخابات درصدد هستند کلیت مدیریت استان را خاکستری نشان بدهند.

پورجعفری با اشاره به سردخیز بودن برخی مسیرها گفت: ۱۸۰ تُن نمک طی سه روز گذشته در سطح جاده‌ها پاشیده شده است.

سرپرست اداره راهداری، حمل‌ونقل بیجار به مشکل خستگی مفرط پرسنل و برف‌روبی ۲۵ کیلومتر مسیر چهار بانده اشاره کرد و گفت: مساحت این شهرستان به اندازه سه شهرستان دهگلان، دیواندره و کامیاران است اما به لحاظ امکانات و نیروی موجود تفاوت چندانی با دیگر شهرستان‌ها ندارد.

مرجع : تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار