شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
برگزاری همایش دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند PDF چاپ نامه الکترونیک

سرعت تغییر و تحولات علمی و فنی از ویژگی‌های بارز عصر حاضر است. امروزه بشر به‌طور مداوم با نوآوری‌ها و فناوری‌های نوین مواجه می‌شود و به فراخور نیاز خود از آن‌ها درزمینهٔ‌های مختلف برای بهبود امور استفاده می‌کند. یكی از فناوری‌های نوین كه در دهه‌های اخیر در حوزه حمل‌ونقل كاربرد گسترده‌ای پیداکرده است، دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند (ITS) است كه تحولات شگرفی را درزمینهٔ بهبود عملكرد، كارایی، بهره‌وری و ایمنی حمل‌ونقل به دنبال داشته است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، در كشور ایران نیز در دهه‌های اخیر كاربرد دستگاه‌های هوشمند در حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری توسعه چشمگیری پیداکرده است، اما علیرغم همه تلاش‌های انجام‌شده در سال‌های گذشته تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.برای توسعه دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند متناسب با نیازهای کشور و به‌منظور کاهش زمان و هزینه، استفاده از تجارب موفق سایر کشورها در اجرای طرح‌های (ITS)، شناسایی و معرفی سامانه‌های هوشمند برای حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری ضروری است. در این راستا برگزاری همایش دوسالانه دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند در برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیش‌بینی‌شده است و دبیرخانه دائمی آن در مركز مدیریت راه‌های كشور تشکیل‌شده است.
پس از برگزاری اولین همایش در سال 1393 كه با استقبال کم‌نظیر جامعه دانشگاهی، متخصصین ITS، شرکت‌های مشاورهای و پیمانكاری فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط مواجه شد، دومین همایش دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند در تاریخ 20 - 19 بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.انتظار می‌رود با برگزاری همایش امكان شناسایی و به‌کارگیری جدیدترین فناوری‌های حمل‌ونقل هوشمند متناسب با شرایط اقتصادی و فنی كشور فراهم شود، توان علمی و تخصصی دانشگاه‌ها، مراكز علمی و پژوهشی و متخصصین داخلی در خدمت ارتقاء وضعیت دستگاه‌های حمل‌ونقل هوشمند قرار گیرد و زمینه مشاركت و همكاری بخش‌های دولتی و خصوصی در تهیه و اجرای طرح‌های حمل‌ونقل هوشمند بیش‌ازپیش میسر گردد.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار