شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
​ضوابط جدید تاسیس و بهره برداری از شركتهای حمل و نقل جاده ای كالای بین شهری ابلاغ شد PDF چاپ نامه الکترونیک

ضوابط تأسیس و بهره‌برداری از شركتهای حمل و نقل بین شهری كالا در تاریخ 20 دی ماه سال‌جاری از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ادارات كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر كشور جهت اجرا ابلاغ گردید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای غلامحسین دغاغله مدیركل دفتر حمل‌ونقل كالا با بیان این خبر اظهار داشت: این اقدام در راستای سیاستهای دولت مبنی بر رفع موانع موجود در سرمایه‌گذاری و رقابت‌پذیر نمودن بخش حمل‌ونقل و به منظور افزایش بهره‌وری و توسعه خدمات شركت‌های حمل‌ونقل بین شهری كالا و همچنین یكپارچه سازی مقررات صورت گرفت.

وی افزود: تغییرات بوجود آمده در ضوابط فعلی نسبت به ضوابط گذشته مشتمل بر دو بخش می‌باشد كه یك بخش اصلاحات ناظر بر تاسیس شركت و بخش دیگر اصلاحات ناظر بر بهره برداری شركت می‌شود.

دغاغله با بیان این كه در هنگام تأسیس شركت، ناوگان استیجاری و تحت پوشش حذف گردیده است، افزود: البته شركتها می‌توانند تا 4 برابر تعداد وسایل نقلیه ملكی مورد نیاز، وسیله‌نقلیه تحت پوشش نیز با مشخصات معین ارایه نمایند.  همچنین در درجه‌بندی برخی از شهرستانهای كشور باتوجه به پیشنهادهای استانها و ملاحظات حمل و نقلی تغییراتی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان كرد: از آنجایی كه مطابق بخشنامه ابلاغی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تاریخ اول آبان ماه سال 95،  ساماندهی ناوگان وانت بار اجرایی و برای فعالیت ملزم به دریافت بارنامه می باشند، شرایط تاسیس شركت های اختصاصی حمل و نقل سبك بین شهری (وانت بار) نیز در ضوابط فعلی پیش بینی شده است.

مدیركل دفتر حمل و نقل كالا در ادامه افزود: در برخی از شرایط مدیرعامل و سوابق تجربی مورد نیاز ایشان نیزتغییراتی ایجاد شده است.

همچنین در جهت رفع موانع موجود در سرمایه‌گذاری حداقل متراژ مستحدثاث پایانه معرفی شده برحسب درجات كاهش و از سوی دیگر در راستای توسعه خدمات شركتهای حمل و نقل، امكان ارایه متراژ كمتر برای پایانه شركت های سراسری به شرط ارایه مابقی متراژ در شهرهای دیگر تحت شرایطی فراهم گردیده است.

وی افزود: از دیگر تغییرات ضوابط موصوف در بخش تاسیس شركت، پذیرش كاربری حمل ونقلی یا خدماتی و یا تجاری برای پایانه، به صورت ملكی با سند رسمی به نام شركت یا استیجاری 3 ساله با اجاره نامه رسمی به نام شركت می باشد كه باز هم در راستای قانون رفع موانع تولید انجام شده است.  
دغاغله یادآور شد: از آنجائی كه در گذشته تسهیلاتی برای ایثارگران متقاضی تأسیس شركت‌های با حوزه فعالیت شهرستانی درنظر گرفته شده بود، در ضوابط جدید این تسهیلات برای متقاضیان تأسیس شركت با حوزه فعالیت استانی و سراسری نیز فراهم گردیده است. ضمناً مجوز فعالیت شش ماهه حذف و متقاضیان پس از احراز شرایط مطابق ضوابط، پروانه فعالیت سه ساله دریافت می‌نمایند.

وی با اشاره به این كه در بخش بهره‌برداری شركت، زمان عدم فعالیت برای تلقی غیرفعال بودن شركت از یكسال به دو سال افزایش یافته است، افزود: یكی از تغییرات بسیار مهم در ضوابط جدید پیش‌بینی محرومیت تا حداكثر 5 سال با نظر دفتر حقوقی سازمان برای مدیرعامل شركتهایی است كه نسبت به صدور بارنامه با مشخصات غیرواقعی راننده یا ناوگان حامل كالا و یا وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی معتبر اقدام می كنند.

مدیركل دفتر حمل و نقل كالا افزود: به منظور جلوگیری از ترددهای اضافی كامیون‌ها و افزایش بهره‌وری، صدور بارنامه در مراكز عمده بار از قبیل معادن با درنظرگرفتن مقتضیات اجتماعی و اقتصادی منطقه و به تشخیص مدیر استان و با اتخاذ تمهیدات لازم امكان پذیر شده است. همچنین به منظور جلوگیری از ارایه اسناد صوری برای ناوگان ملكی شركتها از تاریخ اول مهرماه سال 97 صدور بارنامه برای ناوگان ملكی در مبدا مركزیت شركت صرفاً توسط شركت مربوطه مقدور خواهد بود.

وی تصریح كرد: به منظور تخصصی نمودن فعالیت شركت‌های حمل و نقل، عملیات حمل و نقل محمولات فوق سنگین، ترافیكی و مواد خطرناك توسط شركتهایی مجاز می‌باشد كه ضوابط اختصاصی مربوطه را احراز نموده و نسبت به اخذ پروانه خاص اقدام نمایند. گفتنی است ضوابط موصوف متعاقباً توسط معاونت محترم حمل و نقل ابلاغ خواهد شد.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده