شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
مرز باید فقط محلی برای عبور کالا و مسافر باشد PDF چاپ نامه الکترونیک


در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌گیری از منابع داخلی در بازسازی تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کشتی‌ها، قطعاتی از این تجهیزات با مشارکت شرکت‌های داخلی بازسازی شده و در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.

 به گزارش تین‌نیوز، سرپرست واحد فنی و نگهداری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تلاش کارشناسان واحد فنی و نگهداری این اداره‌کل برای حفظ آماده بکاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری بندری و کسب رضایتمندی مشتریان و صاحبان کالا اظهار داشت: پس از بررسی تقاضاهای بهره‌برداران برای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات استراتژیک از جمله جرثقیل‌های ۵۰۰ تنی و برج‌های مکنده غلات، بازسازی و ساخت برخی از قطعات مهم آنها  با بهره‌گیری از توان تأمین کنندگان داخلی، ضمن اتکاء بر توان بومی در دستور کار قرار گرفت.

ساخت جعبه دنده  و متعلقات  اصلی جرثقیل های استراتژیک
رضازاده در تشریح این موضوع بیان داشت: ساخت جعبه دنده (گیربکس) اصلی جرثقیل‌های لیبهر LHM ۵۰۰ و بازسازی کامل لگ افقی و عمودی آنلودرهای مکانیکی به سفارش شرکت راهبر پایانه اختصاصی تخلیه و بارگیری غلات به دو شرکت تأمین کننده توانمند داخلی از جمله‌ی اهم این اقدامات به شمار می‌رود.

او در ادامه افزود: در جریان این بازسازی که با ساخت بدنه کانوایرهای زنجیری و لینک‌های مرتبط بوده است، بهینه‌سازی لازم نیز در رابطه با ایجاد مسیر تردد و دسترسی به آنها صورت پذیرفت.

رضازاده همچنین ساخت جک استقرار جرثقیل‌های لیبهر LHM ۵۰۰ و ساخت قرقره‌های بوم جرثقیل‌های لیبهر LHM ۵۰۰ را از جمله اقدامات مهمی برشمرد که با مشارکت توان و منابع داخلی در این مجتمع بزرگ بندری صورت پذیرفته است.

ساخت جک هیدرولیکی جرثقیل ۱۴۰ تنی
بر اساس اعلام روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، او با اشاره به اینکه پروژه ساخت جک هیدرولیکی جرثقیل ۱۴۰ تنی (ویژه تخلیه و بارگیری محموله های سنگین) با اتکاء بر توان صنایع داخلی در این حجم و ابعاد، برای نخستین بار در بنادر کشور صورت می‌پذیرد، اظهار داشت: تمامی مراحل ساخت این قطعه، تحت نظارت کارشناسان فنی و بازرسی‌های منظم بر روند ساخت آن صورت پذیرفته است که موجب تضمین کیفیت نهایی و کارایی آن می‌شود.

رضازاده، تقویت صنایع داخلی، کاهش وابستگی به کشورهای سازنده‌ی این نوع تجهیزات و  همچنین کاهش خروج ارز را از اهم مزیت‌های انجام این پروژه برشمرد.

lمنبع : تین نیوز

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده