شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
ارائه مدل‌های مالی، تعیین کننده حضور شرکت‌ها در طرح‌های حمل و نقلی ایران است PDF چاپ نامه الکترونیک

وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به شرایط خوب همکاری میان ایران و چین در زمینه های مختلف، حضور شرکت های فعال چینی در صنعت ریلی، حمل و نقل و زیرساختی کشورمان را به شرط ارائه مدل های مالی مشخص توسط آنان میسر دانست.

عباس آخوندی که در راس هیاتی در پکن بسر می برد، این سخنان را روز سه‌شنبه در جریان نشست مشترک با مدیران، مسئولان و نمایندگان شرکت های معتبر و فعال مرتبط در حوزه حمل و نقل کشور چین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان روز گذشته (دوشنبه) در راس هیاتی عالیرتبه به کشور چین سفر کرد و در دیدارهای امروز که با حضور علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران، محسن پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه آهن و تنی چند از اعضای هیات اعزامی صورت گرفت، چگونگی همکاری شرکت های معتبر چینی با ایران در حوزه زیرساختی و حمل و نقل و همچنین چگونگ ی جلب سرمایه گذاری مشترک در طرح های مزبور را برای آنان تدوین کرد.

وی در جریان این ملاقات ها تاکید کرد که زمینه همکاری برای شرکت های خارجی از جمله شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل کشور چین در اجرای طرح های ریلی و حمل و نقلی ایران فراهم است و این شرکت ها ابتدا می بایست مدل های مالی مشخصی را ارائه کنند.

آخوندی در عین حال تاکید کرد که در حوزه راه آهن، اجرای خطوط ریلی و همچنین بخش های آلات ناقله ریلی (رولینگ استاک) شرایط همکاری گسترده تری میان دو طرف وجود دارد و می توان توسعه مناسبات در این زمینه را در چارچوب مشخص مشخص نظیر «لیزینگ فاینانس» تدوین و اجرایی کرد.

وی همچنین به بخش اجرای طرح های زیرساختی در کشور اشاره کرد و یادآور شد که در حال حاضر اجرای خطوط سریع‌السیر و توسعه آن، دو خطه و برقی کردن شبکه های قبلی، بحث لوکوموتیو، آلات ناقله ریلی (رولینگ استاک) چه در بخش واگن ها باری و چه مسافربری در دستور کار قرار گرفته و از نمایندگان شرکت های حاضر در نشست خواست که مدل تامین مالی خود را جهت بررسی ارائه دهند.

آخوندی بابیان اینکه در حال حاضر 2 هزار کیلومتر راه آهن با 40 تا 60 درصد پیشرفت در کشور در دست اجرا است و بیشتر طرح های زیرساختی نیز انجام شده است، یادآور شد: هر شرکتی که پیشنهاد مناسب و مشخصی در زمینه تامین مالی ارائه کند می تواند در خصوص اجرای طرح های خود با نهادهای ذیربط در ایران وارد گفت وگو شود.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان همچنین به روسا و مسئولان شرکت های حاضر در این نشست پیشنهاد کرد که می توانند در بخش واگن سازی اعم از باری و مسافربری هم با شرکت های فعال ایرانی همکاری و مشارکت داشته باشند.
آخوندی تصریح کرد که حجم فعالیت و کار در بخش ناوگان بسیار بالا است و با توجه به وجود شرکت های خوب در ایران و همچنین ظرفیت بالا در این زمینه، شرایط خوبی برای همکاری مشترک میان شرکت های چینی و ایرانی فراهم است.

براساس برنامه اعلام شده، قرار است عصر امروز نیز «مجمع سرمایه گذاری مسکن، حمل و نقل و ترابری» با حضور وزیر راه و شهرسازی کشومان و مدیران ارشد شرکت های چینی مرتبط حمل و نقلی در سالن اجتماعات سفارت جمهوری اسلامی در پکن برگزار شود.

آخوندی در جریان سفر خود به چین روز گذشته با «لی شیائو پینگ» (LI XIAOPENG) همتای خود در محل وزارت راه و ترابری چین ملاقات کرد و طرفین در خصوص گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه حمل و نقلی تاکید کردند.
وی همچنین عصر دیروز با حضور در شرکت مهندسی راه آهن چین (crec) به عنوان بزرگترین شرکت دولتی زیر ساختی این کشور که زیر نظر شورای دولتی چین اداره می شود و اجرای پروژه خط راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان را بر عهده دارد، از نزدیک در جریان روند فعالیت های این شرکت قرار گرفت.

ملاقات با وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی در روز چهارشنبه (فردا) و سفر به شهر شانگهای جهت بازدید از مراکز و شرکت های مهم زیرساختی که در زمینه های شهرسازی و حمل و نقل جاده ای فعالیت دارند، بخش پایانی سفر وزیر راه و شهرسازی ایران و هیات همراه به چین اعلام شده است.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده