شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
90 درصد حمل و نقل بار و مسافر در جاده‌ها انجام می‌شود خبرگزاری فارس: 400 میلیارد تومان بدهی معوق راهداری کشور است/ 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر د PDF چاپ نامه الکترونیک

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: 400 میلیارد تومان در حوزه راهداری به پیمانکاران بدهکار هستیم و سعی‌مان بر این است تا بخشی از این بدهی‌ها را در نیمه دوم سال پرداخت کنیم.


عبدالهاشم حسن‌نیا در مراسم آغاز فعالیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل اظهار کرد: در 15 سال اخیر به شکل مکرر تغییر ساختاری را در وزارت راه و شهرسازی شاهد بودیم به طوری که در سال‌های اخیر ادغام راه و مسکن و در شرایط کنونی نیز انتزاع راهداری از راه و شهرسازی و شکل‌گیری ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان‌های مختلف کشور ماموریت‌های متفاوتی را برای ما رقم زده است.

وی با بیان اینکه 220 هزار کیلومتر راه در کشور احداث شده است که روزانه بیش از 8 میلیون تردد وسایط نقلیه را در این جاده‌ها شاهد هستیم، افزود: 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر در کشور از طریق جاده و محورهای مواصلاتی انجام می‌شود.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد: 400 میلیارد تومان در حوزه راهداری به پیمانکاران بدهکار هستیم و سعی‌مان بر این است تا بخشی از این بدهی‌ها را در نیمه دوم سال پرداخت کنیم.

حسن‌نیا با بیان اینکه بعید به نظر می‌رسد طی دو برنامه پنج ساله آینده این رقم بخواهد به کمتر از 85 درصد برسد، بیان کرد: ما امروز به شدت نیازمند توسعه، نگهداری و تجهیز راه‌های مواصلاتی هستیم تا شریان حیاتی کشور تقویت شود.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه بخش راهداری در کشور در انجام وظایف خود نیاز به تحول جدی دارد، اظهار کرد: ما وارد مشکلات مالی در کشور در حوزه راهداری هستیم که باید از توان فکری و مدیریتی خودمان استفاده کرده و پروژه‌های راهداری را که باید فعالیت‌ها در این حوزه سریع  و مستمر انجام شود تقویت کنیم.

حسن‌نیا عنوان کرد: ممکن است که پروژه‌های راهسازی با تاخیر و تعلل انجام شود اما به هیچ‌وجه نمی‌توانیم از فعالیت بخش راهداری غفلت کنیم چرا که اگر غفلتی انجام شود ما با آسیب‌های جدی‌تر روبه‌رو می‌شویم.

وی با اشاره به تشکیل اداره کل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر اساس سیاست دولت و هدف‌گذاری برنامه ششم گفت: ما با 18 هزار نیرو در این مجموعه جدید سعی می‌کنیم تا در همه بخش‌ها اعم از ستادی و عملیاتی بتوانیم از توان نیروهایمان به بهترین شکل استفاده کنیم.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: 30 درصد بدنه کارشناسی حوزه راهداری با تحول و تخصصی که در این سازمان جدید شکل می‌گیرد قادر خواهند بود در بخش‌های حمل و نقل بار و مسافر و حوزه راهداری به شکل مطلوب به وظیفه خود عمل کند.

حسن‌نیا فعالیت بیش از 500 هزار دستگاه وسایط نقلیه بار و مسافر را در کشور یادآور شد و گفت: ما به طور میانگین سالانه به چهار تا پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند هستیم تا در بخش عمرانی و ارتقای راهداری کیفی و کمی بتوانیم خدمات مطلوبی را ارائه کنیم.

وی ضرورت بکارگیری 6 هزار و 500 دستگاه وسایط نقلیه چند منظوره و آمادگی توان نیروها را در این حوزه یادآور شد و گفت: ما قصد داریم تا در ماه آینده بزرگترین همایش سراسری مدیران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را در تهران برگزار کنیم تا نسبت به تبیین و تشریح اهداف این انتزاع و ادغام هدف‌گذاری‌ها و رویکردها را تبیین کنیم.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: 400 میلیارد تومان بدهی معوق در حوزه راهداری به پیمانکاران داریم، افزود: با تدبیری که دولت در انتشار اسناد خزانه اندیشیده است ما شاهد پرداخت این معوقات خواهیم بود.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده