شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
دولت به داد ماشین‌های 35 ساله می‌رسد PDF چاپ نامه الکترونیک

دولت به داد ماشین‌های 35 ساله می‌رسد

تین نیوز | در شرایطی که با توجه به محدودیت‌های اقتصادی موجود بر سر راه رانندگان وسائل نقلیه عمومی شرایط برای نوسازی ناوگان آنها چندان فراهم نیست، سازمان راهداری اعلام کرده که دولت به منظور برون‌رفت از این شرایط قصد دارد تسهیلاتی با سود مناسب به آنها ارائه کند.


براساس اعلام رییس سازمان راهداری در حال حاضر میانگین عمر ناوگان باری و کامیون‌های کشور به بیشتر از 35 سال رسیده است.

این در شرایطی است که وضعیت سنی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها نیز چندان اوضاع مناسبی نداشته و بخش قابل توجهی از آنها نیاز به نوسازی فوری دارند.

هرچند در این رابطه در ماه‌های گذشته نیز طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی مطرح شده که هدف آنها کمک به نوسازی ناوگان بوده است، اما به‌طور معمول شرایط معدود بانک‌ها در ارائه‌ی تسهیلات از یکسو و سود بالای وام‌ها که به سخت‌شدن شرایط باز پرداخت‌شان می‌انجامد. از سوی دیگر باعث عملیاتی نشدن این برنامه‌ها شده است.

حالا و با گذشت چند ماه از طرح‌های گذشته رییس سازمان راهداری اعلام کرده دولت مقدمات نوسازی و بهسازی ناوگان عمومی کشور را فراهم آورده و با توجه به مصوباتی که درباره‌ی کاهش سود این وام‌ها نهایی شده‌اند، می‌توان انتظار داشت این‌بار بخش بیشتری از رانندگان توان نوسازی ماشین‌هایشان را داشته باشند.

طبق اعلام کشاورزیان، براساس بند ق تبصره دو قانون بودجه تمام ناوگان مسن کشور باید از رده خارج شوند و وزارت نفت نیز از محل اجرای این قانون تسهیلاتی را به عرصه حمل‌ونقل واگذار کند.

آنچه در این میان جدید است صحبت کشاورزیان از تصویب شورای اقتصاد برای کاهش سود بانکی تسهیلات تعویض و از رده‌خارج کردن ناوگان فرسوده است، در صورتی که ارائه‌ی این تسهیلات کم‌بهره اجرایی شود که طبق اعلام رییس سازمان راهداری مقدمات آن با استفاده از منابع داخلی سازمان و همچنین اعطای تسهیلات تا سقف 70 درصد قیمت خودرو برداشته شده متقاضیان می‌توانند نسبت به دریافت وام در این زمینه اقدام کنند.

در کنار لزوم نهایی شدن طرح مدنظر وزارت راه و شهرسازی در این زمینه باید واکنش بخش خصوصی و فعالان این حوزه نیز رصد شود تا این‌که در صورت موافقت رانندگان و فعالان عرصه راه طولانی نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور رسما کلید بخورد.

ناوگانی که با توجه به هزینه بالا و مصرف سوخت بیش از حد در چند حوزه مختلف به کشور ضربه زده و نوسازی آنها الزامی غیرقابل چشم‌پوشی به حساب می‌آید.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده