شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
مرزسیف بازگشایی نشد PDF چاپ نامه الکترونیک

مرزسیف بازگشایی نشد

تین نیوز | رئیس اتحادیه صادرکنندگان کردستان یکی از مشکلات بخش صادرات استان را مربوط به پشتیبانی نکردن سیستم بانکی از صادرکنندگان خواند و گفت: متاسفانه سیستم بانکی در کردستان با مقوله صادرات بیگانه است.


محی الدین محمودیان شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزارشد، با بیان اینکه تنها راه خروج از مشکلات اقتصادی کنونی در کشورما رونق صادرات است، گفت: توسعه صادرات نیازمند هماهنگی و هم فکری بین بخش دولتی و خصوصی است.

وی عنوان کرد: ایجاد و تحقق اقتصاد پایدار مستلزم برطرف کردن مسائل ومشکلات موجود در بخش صادرات است.

وی اساسی ترین مشکل بخش صادرات در کردستان را مربوط به پشتیبانی نکردن سیستم بانکی از صادرکنندگان ذکر کرد و اظهارداشت: متاسفانه در استان ما بانک ها با مقوله صادرات بیگانه هستند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان کردستان ادامه داد: کشوری هم چون ترکیه به صادرکنندگانی که موفق به حضور در بازار اقلیم کردستان عراق شوند ۵۰ هزار دلار جایزه و علاوه بر آن هم وام های چند میلیون دلاری با بهره بسیار کمی هم در اختیار آنها قرار می دهد.

محمودیان با اشاره به اینکه از دیگر مشکلات صادرکنندگان در کشورما و به تبع کردستان بالابودن نرخ سود تسهیلات بانکی است، افزود: در تمامی اقتصادهای قدرتمند دنیا نرخ بهره تسهیلات بانکی در بخش صادرات کمتر از چهاردرصد در نظر گرفته شده واین درحالی است که این نرخ در کشورما ۲۴ تا ۳۰ درصد است و همین مسئله منجر شده که صادرکنندگان ایران توان رقابت با سایرکشورها را نداشته باشند.

وی نبودشعبات بانک های ایرانی در اقلیم کردستان عراق و بسته بودن مرزسیف سقز را ازدیگر مشکلات صادرکنندگان استان ذکرکرد وگفت: سال گذشته در مراسم روز ملی صادرات استاندار وعده بازگشایی مرزسیف سقز را داد ولی  به دلایل نامعلومی هنوز بازگشایی نشده است.

در پایان این مراسم از صادرکنندگان نمونه استان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.
 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده