شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
آلودگی هوا اولویت دولت نیست PDF چاپ نامه الکترونیک

آلودگی هوا اولویت دولت نیست

تین نیوز | رییس كمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران همزمان با تشدید آلودگی هوای پایتخت با اعلام این كه بروز آلودگی هوا در تهران،‌ مشكلی جدی است كه به عنوان یك اپیدمی، همه شهر را فرا گرفته و تمام  مردم شهر را رنج می دهد، گفت: با این وجود، متأسفانه موضوع آلودگی هوا ‌اولویت دولت نیست.


به گزارش تین نیوز از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، دكتر اقبال شاكری افزود: پرداخت وام برای انتقال خودروهای تولید شده از انبارهای خودروسازان به سطح معابر شهری از سوی دولت یازدهم، مؤید همین نكته است.

وی در خصوص علل افزایش آلودگی هوای تهران، اظهار كرد: بدهی های دولت به حمل و نقل عمومی، بلاتكلیفی طرح كاهش (ال ای زد) و نافرجامی در جمع آوری خودروهای فرسوده، از مهم ترین علت های تشدید آلوگی هوای  پایتخت محسوب  می شوند.

دكتر شاكری با انتقاد از عدم تشكیل جلسه كمتیه اضطرار در هفته گذشته و بی مسئولیتی مدیران مربوطه، تصریح كرد: هر چند مدیریت آلودگی هوای پایتخت،‌ نیازمند برنامه های بلند مدت است اما تشکیل جلسه کمیته اضطرار، حداقل كاری بود که آقایان می توانستند زودتر انجام دهند.

وی با اشاره به لزوم فراهم آوردن تدابیر و تمهیداتی در جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به این منظور كه شهروندان بتوانند از وسایل نقلیه عمومی بیشترین استفاده را ببرند، اظهار كرد: همچنین اعمال محدودیت های ترافیكی، مشابه آنچه در طرح كاهش (ال ای زد) پیشنهاد شده، می تواند در كوتاه مدت آلودگی هوای تهران را كاهش دهد.

دكتر شاكری با بیان این كه باید هر چه زودتر شرایط بحرانی موجود از سوی دولت مورد توجه قرار گرفته و مدیریت شود، خاطرنشان كرد: منشاء 80 درصد آلودگی هوای پایتخت،‌ منابع متحرک اعم از خودروها و موتور‌سیکلت ها هستند.

رییس كمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در پایان با انتقاد از پرداخت وام به خودروهای شخصی، خاطرنشان كرد: متأسفانه دولت با پرداخت این وام، بخش قابل توجهی از 110 هزار دستگاه خودروی جدید را روانه خیابان ها و بزرگراه های پایتخت نمود كه نتیجه آن، چیزی جز افزایش ترافیك معابر و سیاه تر شدن آسمان تهران نیست.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده