شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
بحران مالی شركت فرودگاه‌ها در سال آینده جدی است PDF چاپ نامه الکترونیک

بحران مالی شركت فرودگاه‌ها در سال آینده جدی است

تین نیوز | رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به برداشت نادرست برخی مسئولان و افراد از میزان درآمدهای شرکت فرودگاه‌های کشور گفت:

برخلاف برداشت برخی ها، شركت فرودگاه‌ها نه تنها چاه نفت نیست كه از آن سهم خواهي شود بلكه به عكس، با توجه به كاهش درآمدها، رشد هزينه‌هاي جاري و جدا شدن فرودگاه امام، بحراني مالي جدي در سال آينده فراروي شركت است و لذا تفكر و رفتار تجاري و اقتصادي بايد در تمامي واحدها و فرودگاه‌ها به‌طور جدي مد نظر قرار گيرد.

به‌ گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ رحمت‌اله مه‌آبادی که در مراسم معرفی سرپرست جدید مرکز آموزش فنون هوایی سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه ارائه اطلاعات نادرست از میزان پروازهاي عبوري و درآمدهاي حاصله فرودگاه‌ها موجب آن شده تا برخی نهادها و افراد فکر سهم‌خواهی از این درآمدها را داشته باشند، افزود: با توجه به تبعیت شرکت از نظام شرکتی٬ اطلاعات مالي شركت فرودگاه‌ها افشا شده و کاملا شفاف است.

وي اضافه كرد: با تشكيل شركت شهر فرودگاهي امام به عنوان يكي از شركت‌هاي تابعه، 400 میلیارد تومانی درآمدهای فرودگاه امام‌خمینی(ره) از مجموع درآمدهای شرکت، این درآمدها كسر شده و باید تلاش کنیم از بحراني شدن شرايط جلوگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اعلام بودجه 1310 میلیاردی شرکت فرودگاه‌ها که 400 میلیارد تومان آن بابت اضافه درآمد اور فلایت(پروازهای عبوری) است و هزینه های جاری 850 میلیاردتومانی آن كه در سال آتي به 1000 ميليارد تومان بالغ خواهد شد، تاکید کرد؛ با آگاهي از اينكه با اضافه درآمدهاي يك سال اورفلايت تنها قادریم چهار باند فرودگاه را نوسازي كنيم روشن مي‌شود كه اين اضافه درآمد هيچ نيست ضمن اينكه تمام اين اضافه درآمد به اضافه 100 ميليارد اضافه‌تر آن، بر اساس مصوبه مجمع بايد براي توسعه فرودگاه امام در قالب افزايش سرمايه نقدي اين شركت و تكميل ترمينال سلام، پرداخت شود كه تا كنون حدود 200 ميليارد آن پرداخت شده است. با اين حساب توان توسعه شركت بسيار كاهش يافته و اگر راهكارهاي جديد درآمدي يافته نشود، بسياري از پروژه ها در سال آتي بايد متوقف شود.

مه‌آبادی در بخش دیگری از سخنانش ضمن معرفی خلبان عبدالرحیم کاشف علیپور به عنوان سرپرست جدید مرکز آموزش فنون هوایی٬ تاکید کرد: تا تعیین تکلیف این مرکز باید بدور از شتابزدگی و احساس، ضمن برنامه‌ریزی مدون، با جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌هایمان کاری کنیم که این مرکز هم به خدمت‌رسانی ادامه دهد و هم منشاءتولید درآمد و ارزش برای شرکت باشد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور به انتقال وظیفه تصدی‌گری فلایت چک از سازمان هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌ها اشاره کرد و گفت: با انتقال این وظیفه در نظر داریم مرکز آموزش فنون هوایی را در قالب يك بیزینس یونیت تعريف كرده تا ضمن استمرار خدمات رسانی، زمینه سودآوری آن را هم فراهم کنیم.

وی ماه‌های آینده را برای شرکت فرودگاه‌ها، ايامي بسيار حساس، تعیین کننده و سرنوشت‌ساز توصیف کرد و با ضرورت توجه عموم پرسنل به كاهش اشتغالات مديران عالي براي پرداختن به مسائل كلان شركت، از همکاران مرکز آموزش فنون خواست تا بسیج شده و ماموریت‌های محوله را به منظور رقم زدن آینده بهتر در این مرکز به نحو شایسته انجام دهند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور برنامه‌های مربوط به فلایت چک را از مهمترین وظایف آینده مرکز دانست و گفت: کارکنان و مدیریت مرکز باید راه‌اندازي هرچه زودترخدمات فلايت چك را در اولويت اول برنامه‌هاي خود قرار داده و با برنامه‌ریزی و عملیاتی کردن هرچه سريعتر خدمات فلایت چک توان مدیریتی خود را به خوبی نشان دهند.

وی با اشاره به وجود 1200 خلبان داراي مدرك CPL در كشور و عدم وجود شغل براي آنها، يكي از مزاياي تبديل موفق مركز به بيزينس يونيت را جذب بخشي از اين خلبانان برشمرد و از سرپرست مركز خواست كه به عنوان يك رسالت ملي براي كمك به رفع بحران اشتغال، براي تحقق اين امر برنامه‌ريزي نمايد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از خلبان عبدالرحیم کاشف علیپور با عنوان فردی با هوش و متخصص یاد کرد و گفت: برای انتخاب سرپرست جدید مرکز ضمن مشورت‌های زیاد و دریافت نظرات مختلف به این نتیجه رسیدیم که آقای کاشف علیپور بهترین گزینه و دلسوزترین فرد برای این سمت است. البته خوشبختانه اجماع پرسنلي هم در انتصاب ايشان به اين سمت وجود داشت كه اميدواريم به پيشرفت كار و اجراي سريع مأموريت‌هاي ابلاغي كمك زيادي بكند.

مه‌آبادی از علی اعرابی رییس سابق این مرکز هم با عنوان یکی از سرمایه‌های شرکت فرودگاه‌ها یاد کرد و افزود: آقای اعرابی یکی از متخصصان ارزنده شرکت است که در طول خدمات ارزشمند خود، همواره برای اجرای بهتر ماموریت‌هاي محوله، خالصانه، مقتدر، پيگيرانه، جدي و اعتقادي گام برداشته و برای اعتلای شرکت، خون دل‌هاي زيادي خورده و جا دارد که از این برادر عزیز و تلاشگر صمیمانه قدردانی کنیم.

در این مراسم لوح تقدیر و حکم انتصاب آقایان کاشف علیپور به سمت سرپرست مرکز آموزش فنون هوایی و اعرابی به سمت  مدیر بحران و پدافند غیرعامل به آنان اهدا شد.

اعرابی كه پیش از این به مدت 17 ماه سرپرست مرکز آموزش فنون هوایی شرکت فرودگاه‌ها را بر عهده داشت، با ابلاغ مديرعامل، به عنوان مدير بحران و پدافند غیرعامل شركت منصوب و معارفه شد

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده