شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
جریمه خواب خودروهای سنگین چه‌قدر است؟ PDF چاپ نامه الکترونیک

جریمه خواب خودروهای سنگین چه‌قدر است؟

تین نیوز | در صورت توقف مازاد خودروهای سنگین در نمایندگی‌های خدمات پس از فروش خودروسازان و واردکنندگان خودرو، این شرکتها ملزم به پرداخت روزانه یک هزارم قیمت خودرو به عنوان جریمه هستند.


براساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو،‌ در صورت توقف خودرو در نمایندگی‌های خدمات پس از فروش به میزان بیش از دو روز کاری یا مدت زمان استاندارد تعمیر و رفع عیب، شرکت خودروساز یا واردکننده خودرو موظف به پرداخت مبلغی به عنوان خسارت خواب خودرو به مالک آن است.

در این قانون میزان خسارت خواب خودروهای سنگین معادل روزانه یک هزارم قیمت خودرو تعیین شده است. در این زمینه در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو قید شده است:" در خودروهای سنگین (مینی‌بوس، میدل‌باس، اتوبوس، کامیون، کامیونت، کشنده) به ازای هر روز توقف مازاد، به مقدار یک هزارم بهای خودروی مشتری با نظر کارشناس رسمی دادگستری به عنوان هزینه توقف خودرو توسط عرضه‌کننده به مصرف‌کننده پرداخت می‌شود".

در تبصره این قانون نیز قید شده است:" در صورتیکه توقف خودرو‌ی سنگین بیش از یک ماه به طول انجامد، با موافقت کتبی مصرف‌کننده برای هر روز توقف خودرو مازاد بر یک ماه، عرضه‌کننده ملزم به پرداخت دو ده هزارم بهای خودرو علاوه بر مقدار قبلی، است".

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اخیرا در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسیده است. این قانون پس از ابلاغ از سوی معاون اول رییس‌جمهوری، اجرایی خواهد شد.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار