شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
بی‌تاثیری وام خودرو بر رکود و تورم PDF چاپ نامه الکترونیک

بی‌تاثیری وام خودرو بر رکود و تورم

تین نیوز | عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است اجرای طرح وام 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو تاثیر چندانی بر خروج از رکود و همچنین افزایش تورم نخواهد گذاشت.


محسن مهرعلیزاده گفت: پرداخت وام 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو می‌تواند تا حدی در فضای اقتصادی تاثیرگذار باشد اما آن تاثیری که در ذهنیت جامعه برای خروج از رکود به وجود آمده بود را ندارد.

وی افزود: مطئنا با فروش 120 هزار خودرو در این طرح، مشکل خودروسازان حل می‌شود و فشاری که روی خودروسازان وجود داشت را بر طرف می‌کند. از سوی دیگر نیز بر بازار خودروهای دست دوم هم اثرگذار خواهد بود اما به طور کلی فروش 120 هزار خودرو با وام 25 میلیون تومانی، حجم پولی بیش از 3000 میلیارد تومان داشته که رقم قابل توجهی برای خروج از رکود نیست و اقدامی موقتی است.

مهرعلیزاده همچنین درباره تاثیر این اقدام روی کیفیت خودرو‌های داخلی گفت: این طرح در وضعیت کاهش یا بهبود کیفیت خودرو‌های داخلی نخواهد گذاشت. مسئله کیفیت خودرو به تکنولوژی و تجهیزات تولید، فرهنگ کار در کارخانه‌ها و همچنین وضعیت کنترل کیفی باز می‌گردد؛ هرچند سیستم کنترل کیفیت برای خودرو‌های داخلی وجود دارد اما اینکه تا چه میزان به کار گرفته می‌شود جای سوال دارد. به هر حال باید توجه داشته باشیم در زمینه تکنولوژی و تجهیزات خودروسازی تفاوت های جدی با دنیا داریم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران همچنین درباره تاثیر اجرای بسته جدید اقتصادی بر وضعیت تورم گفت: به همان میزانی که اجرای این طرح در خروج از رکود اثرات جزئی خواهد گذاشت در ایجاد تورم نیز تاثیر جزئی دارد، چراکه حجم پول تزریق شده کم و محدود است.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار