شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
ساخت یک شناور پیشرفته مسافری و باری توسط متخصصان داخلی در هرمزگان/صرفه جویی ارزی یک میلیون یورویی PDF چاپ نامه الکترونیک

ساخت یک شناور پیشرفته مسافری و باری توسط متخصصان داخلی در هرمزگان/صرفه جویی ارزی یک میلیون یورویی

تین نیوز | با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی کشور، یک فروند شناور حمل مسافر و بار ساخته شده توسط مهندسان و متخصصان توانمند ایرانی در شیپ یارد شرکت بوت سرویس ایران در جزیره کیش، مورد بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش تین نیوز از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، طی مراسمی با حضور دکتر علی جهاندیده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و عبدالکریم رزازان مشاور عالی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در امر خصوصی سازی و مسئول کمیته وجوه اداره شده این سازمان، شناور پیشرفته  راه شناسان 1 در جزیره کیش به بهره برداری رسید.

رزازان در آیین بهره برداری از این شناور گفت: راه شناسان 1 دارای ظرفیت 55 صندلی و امکان حمل 50 تن بار می باشد که از محل تسهیلات بانکی با سود سفر درصد وجوه اداره شده سازمان بنادر و با مشارکت بانک توسعه تعاون در شیپ یارد شرکت بوت سرویس ایران در جزیره کیش ساخته شده است.
به گفته وی، ساخت این شناور که  24 متر طول، 5.6 متر عرض و 1.3 متر آبخور دارد، 68 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

رزازان جنس بدنه این شناور تندرو را از آلومینیوم دانست و افزود: این شناور پیشرفته با قابلیت تردد دریایی در فورس های 4 و 5 شرایط جوی در آب های بین المللی، با سرعت 24 نات دریایی( بیش از 43 کیلومتر بر ساعت) طی مدت 18 ماه ساخته شده است.

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در امر خصوصی سازی و مسئول کمیته وجوه اداره شده این سازمان خاطرنشان کرد: تا پیش از این، 60 درصد از مراحل ساخت چنین شناورهایی در خارج از کشور انجام می شد که با بومی سازی این فن آوری در داخل کشور و به همت متخصصان ایرانی، حدود یک میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.

وی ضمن تأکید بر طلایه داری سازمان بنادر در زمینه سفارش ساخت شناور به تولیدکنندگان داخلی، خاطرنشان کرد: ساخت شناورهای پیشرفته دریایی توسط صنایع توانمند ایرانی و با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی، در راستای اقتصاد مقاومتی و شکوفایی حمل و نقل دریایی، مطابق با آخرین استانداردهای جهانی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان یکی از مهم ترین استان های دریایی ایران، از چندین مجتمع بزرگ کشتی سازی و ساخت شناورهای دریایی همچون ایزوایکو در بندرعباس، مدکندالو در قشم و بوت سرویس در کیش برخوردار است و توانسته به عنوان کانون مهمی در زمینه توسعه صنایع دریایی نقش آفرینی کند.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده