شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
آمار تجارت خارجی گمرک، سیستمی می‌شود/ افزایش حساسیت ورود کالای قاچاق و مصرفی PDF چاپ نامه الکترونیک

آمار تجارت خارجی گمرک، سیستمی می‌شود/ افزایش حساسیت ورود کالای قاچاق و مصرفی

تین نیوز | با وجود سامانه بومی جامع گمرک و تجارت فرامرزی برای رصد و رهگیری آنلاین جزئیات حجم تجارت خارجی همچنان برخی مقاومت‌‌ها مانع از ارائه گزارش‌دهی سیستمی در گمرک شده و حساسیت ویژه‌ای برای ورود کالاهای قاچاق و مصرفی ایجاد کرده است.

رکورد عدم آماردهی گمرک از حجم تجارت خارجی غیر نفتی کشور با تأخیر 11 روزه در تاریخ این سازمان ثبت شد.
گمرک جمهوری اسلامی ایران که متولی ارائه آمار از میزان واردات، صادرات و تا حدی ترانزیت کشور محسوب می‌شود و بسیاری از مسئولان تصمیم‌ساز، تصمیم‌گیر و دستگاه‌های همکار از گزارشات و آمارهای این سازمان به‌عنوان مرزبان اقتصادی کشور بهره‌مند می‌شوند.

طی 2 سال گذشته با استقرار سامانه جامع گمرکی و راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی که مسئولیت مستقیم آن به گمرک سپرده شده است، انتظار بر حق این است که گزارش تجارت به صورت شفاف، دقیق در نهایت با سرعت به‌دست مسئولان و افکار عمومی برسد، اما این موضوع تا امروز ۱۱ آبان برای تجارت ۷ ماهه محقق نشده است.

برخی اخبار حکایت از مقاومت برخی کارمندان و مسئولان ارائه‌دهنده آمار در برابر گزارش‌گیری آنلاین و به‌هنگام سامانه جامع الکترونیکی گمرکی که منجر به کاهش بسیاری از تخلفات مانند قاچاق، کم‌اظهاری، بیش‌اظهاری و عدم دریافت عوارض و حقوق گمرکی می‌شود، دارد.

به گزارش فارس، کرباسیان رئیس کل گمرک در بازدید مسئولان دولت و قوه قضائی گفته بود که این سامانه امکان رهگیری آنلاین کالا از مبدأ تا مقصد، نام صاحب کالا، میزان تعرفه و تمامی فرآیندهای مربوط به کالا، در کنار رصد فعالیت گمرکات مهمی هم‌چون بندر شهید رجایی که بیش از 50 درصد واردات کالا به کشور در آن جاری بوده را فراهم کرده است.

امروز در گمرک امکان استفاده از تکنولوژی سامانه الکترونیکی جامع تهیه و تدوین گزارشات دقیق و شفاف را ارائه کرده است که رصد فعالیت آمارگیر نیز در آن وجود دارد، اما در سیستم دستی امکان شناسایی درست و دقیق اطلاعات و آمار و اینکه چه زمان و در چه بخشی تهیه شده، وجود ندارد.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده