شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
لازمه رونق اقتصاد کشور، امنیت ناوگان حمل و نقل است PDF چاپ نامه الکترونیک

◄ لازمه رونق اقتصاد کشور، امنیت ناوگان حمل و نقل است

وبلاگ تین نیوز، امیرسلمان افشار* | گفته می شود تجارت و سیاست دو روی سکه شناخت جوامع انسانی در دنیای کنونی است. تا بدانجا که سازگاری این دو بخش با هم، چه در حوزه داخلی کشورها و چه در عرصه بین المللی از مولفه های سرنوشت ساز برای صلح و امنیت جهانی است.


در شرایط فعلی که در هر دو بعد مذکور مواجه با تهدیدات متفاوت درونی و بیرونی هستیم، با کنار رفتن تدریجی ابرهای تیره تحریم ها، وقت آن رسیده است تا با انجام واردات مایحتاج عمومی و صادرات تولیدی کشور شاهد چرخش بیشتر گردونه های بازار باشیم.

بی گمان برای ارتقای ظرفیت های بالقوه ملی در مقابل رقبای خارجی  "صنعت حمل و نقل" به عنوان بازوی جابجایی کالاهای بازرگانی، شایستۀ نگاه حمایتی دولت بوده و هست.

بهتر است بگوییم پیش نیاز نوسازی و تقویت ناوگان باربری جاده ای کشور که سهم عمده آن را تا کنون کامیون های خودمالک به خود اختصاص داده اند. لزوم اندیشه عمیق تر در راهبردهای امنیتی(سیاستگذاری)جهت صیانت از جان و مال این قشر که نقش مهمی در رونق اقتصادی کشور دارند بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت شده است.

چون: «خبر» کوتاه ولی جانکاه بود.
- یکی از رانندگان زحمتکش ایرانی، پس از تحمل درد و رنج نزدیک به 25 روز گروگانگیری توسط ربایندگان خود در کشور افغانستان مظلومانه به شهادت رسید.

- در اقداماتی مشابه، تعدادی کامیون های ایرانی در ترکیه توسط اشخاص ناشناس به آتش کشیده شدند که تا کنون از هویت و هدف مرتکبین اطلاعی به دست نیامده است.

صرف نظر از لزوم رعایت و احترام به حقوق بشر، از جمله حق حیات و حق آزادی او، بجاست مسئولین سازمان های مربوطه متعدد، به نام منافع ملی همت مضاعف به خرج داده و علاوه بر جبران خسارات وارده به زیان دیدگان و اشخاص بازمانده در این گونه حوادث دردناک، عمق آثار آن را در نظر عموم بهبود بخشند، یعنی: با پیگیری امور و پیشگیری از موارد مشابه رسالت میهنی خود در حق این جهادگران به جای آورند.

ناگفته نماند یکایک اعضای جامعه حمل و نقل، انجمن های صنفی، اتاق های بازرگانی و دیگر سازمان های مردم نهاد نیز می توانند با هوشیاری و همبستگی بیشتر در اطلاع رسانی به موقع و پیگیری های مستمر مدیران مسئول دولت را در انجام وظایف محوله برای رونق اقتصاد کشور یاری رسانند.

باشد که از تکرار این گونه اخبار نا خوشایند که در شأن ملت بزرگ ایران نیست جلوگیری به عمل آید.
بنی آدم اعضای یکدیگرند                                     که در آفرینش ز یک  گوهرند

* فعال حمل و نقل و ترانزیت

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده