شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
تاکسی‌های پرنده واقعی می‌شوند PDF چاپ نامه الکترونیک

تاکسی‌های پرنده واقعی می‌شوند

تین نیوز | تاکسی‌های پرنده به زودی به نجات شهروندان کلان‌شهرهایی خواهند آمد که از گره‌های ترافیکی و هیاهوی خیابان‌ها عاجز شده‌اند، خودروهایی که در ارتفاع ۳۰ متری خیابان‌ها شناور بوده و قرار نیست در پشت دیوارهای ترافیکی معطل شوند.


براساس گزارش CNN، شركت SkyTran درتلاش است ایده تاكسی‌های پرنده خود را به زودی به واقعیت تبدیل كند. این سیستم هوایی حمل و نقل از خودروهایی تشكیل شده‌است كه می‌توانند با كمك نیروی مغناطیس در ارتفاع 6 تا 9 متری از سطح زمین شناور شوند و در مسیرهای ریل‌مانند مرتفعی پرواز كنند.

این شركت از پنج سال پیش تاكنون در تلاش بوده تا این سیستم حمل و نقل پرنده را تكمیل سازد و قرار است طرح پایلوت آن از اواخر اكتبر در تل‌آویو آغاز شود. در این طرح یك خودروی پرنده در مسیری 274 متری حركت خواهد كرد. خودرو گنجایش چهار سرنشین را دارد و می‌تواند با سرعتی برابر 96 كیلومتر بر ساعت حركت كند. این شركت امیدوار است به تدریج بتواند خودروهای بیشتری را به سیستم حمل و نقل خود بیافزاید.

درصورتی كه طرح آزمایشی به خوبی پیش برود، این شركت انتظار دارد تا سیستم خود را تا سال 2018 در شهرهای بیشتری توسعه دهد.

ساخت نسخه هوایی حمل‌و نقل به گفته جری ساندرز مدیرعامل شركت SkyTran می‌تواند نسبت به احداث ریل‌های قطار یا بزرگراه‌ها ساده‌تر و ارزان‌تر باشد و علاوه‌بر این زیست‌محیطی‌تر خواهد بود. به گفته وی ساخت سیستم‌های زیرزمینی به ازای هر كیلومتر 100 میلیون تا دو میلیارد دلار هزینه خواهند‌داشت. سیستم‌های زمینی نیز پرهزینه بوده و علاوه براین از نظر انرژی بسیار پرمصرف هستند و در نتیجه آلودگی‌های كربنی فراوانی از خود به جا می‌گذارند.

در مقابل ساخت این سیستم هوایی در ازای هر كیلومتر هشت میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت و هزینه تولید هر خودروی پرنده نیز 25 هزار تا 30 هزار دلار خواهد بود. میزان مصرف سوخت در این خودروها یك سوم خودروهای هیبریدی خواهد‌بود. این خودروها از جنس استیل و آلومینیوم بوده و در عرض چند روز می‌توان آنها را سرهم‌بندی كرد.

این سیستم از فناوری شناورسازی مغناطیسی بهره برده‌است،‌ به بیانی دیگر نیروی الكترومغناطیس‌‌ نیروی شناورسازی و به حركت درآوردن خودروها را فراهم می‌آورد و همین موضوع این سیستم را كم‌مصرف می‌سازد.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده