شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
اندر حکایت واگذاری سهام شرکت‌های حمل و نقل بين المللی PDF چاپ نامه الکترونیک

◄ اندر حکایت واگذاری سهام شرکت‌های حمل و نقل بين المللی

تین نیوز | چندی پیش   رئیس انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران با بیان اینکه "سرانجام باید قفل آزمون در حمل و نقل شکسته شود" تصریح کرد: مهمتر از برگزاری آزمون، نحوه نظارت بر  فعالیت و عملکرد برگزیدگان مبنی بر ثبت و فروش شرکت یا برآیند کاری آنها در حمل و نقل است.

 

جواد سمساریلر اظهار داشت: اگرچه در نوع برگزاری آزمون مذکور تغییر صورت گرفت، اما مهمتر از آن نحوه نظارت بر فعالیت و عملکرد برگزیدگان مبنی بر اشتغال در حوزه حمل و نقل و ترانزیت یا فروش شرکت ثبتی است.

وی افزود: سر انجام باید روزی قفل برگزاری آزمون در حمل و نقل، شکسته و فعالیت در این صنف آزاد شود، اما هر کسی با اکتفا به اخذ مجوز شرایط حمل بار را نداشته، بلکه نسبت به میزان ضمانت سپرده شده نزد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قادر به صدور بارنامه باشد.

رئیس انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران ضمن بیان این مطلب که " در ایران به جای شرکت، تابلو خرید فروش می شود" تاکید کرد: یک شرکت حمل و نقل باید بر اساس تعداد مشتری و میزان صدور فاکتور قیمت گذاری شود.

سمساریلر در پایان با اشاره به پویایی دانش حمل و نقل و ترانزیت خاطرنشان داد: قوانین و مقررات در سطح بین المللی نسبت به مقتضیات زمانی تغییر می کنند، درحالی که از  حدود دو دهه پیش تاکنون قوانین این حوزه در داخل کشور دستخوش بررسی و تغییرات قرار نگرفته اند.

اما نظر یکی از فعالان بخش حمل و نقل را در این مورد بخوانید:


"  واگذاری سهام شرکت های حمل و نقل بين المللی به غير، به سان سهام ساير شرکت های دولتی و خصوصی در سيستم بازار آزاد و مترقی و اقتصادهای شفاف و سيستم فعلی اقتصاد ايران امری رايج و متداول است. حتی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و منويات اقتصاد مقاومتی امری پسنديده است. اين امر سبب رونق اقتصادی و افزايش توان مالی آن بخش از فعالان جامعه می گردد.

اما طی ساليان اخير دانسته و ندانسته چنين تبليغ شده است که گويا در اين صنف شرکت، مجوز و پروانه خريد و فروش می شود که سخن عوام فريبانه ای است. آنچه که عرضه می شود سهام شرکت های حمل و نقل بين المللی است. شرکت های حمل و نقل بين المللی عموما يا شرکت با مسئوليت محدود يا سهامی خاص و يا سهامی عام هستند.

جمعی (بيش از يک نفر) با اخذ مجوزهای لازم موسسه ای را تحت عنوان شرکت تاسيس می نمايند و در اين بين طبق قانون تجارت سهام را به نسبت توافق شده بين شرکا تقسيم می کنند مثلا از ده عدد چوب کبريت 5 تا سهم يکی از شرکا و 5 تا چوب کبريت سهم شريک ديگر (با مسوليت محدود) متعاقبا يکی از آن شريک ممکن است سهم خود را به ديگری واگذار کند و از مجموعه بنا به مصلحت خويش خارج شود رخصت اين کار را عرفا و قانونا دارد. یعنی طی اين سال ها آنچه واگذار می گردد سهم شرکت است نه نام و پروانه فعاليت و مجوز و غيره.

وقتی که ارزش سهام توکاريل، خليج فارس، کشتيرانی ملی بالا می رود و نمادهای آنها مثبت می شود همگان خوشحال می شويم به اين دليل که سود سهامداران افزايش يافته است. حال وقتی که ارزش سهام شرکت های حمل و نقل بين المللی افزايش می يابد عده ای تاجر، بازرگان و... که برای توسعه فعاليت های خود در انديشه در اختيار گرفتن يک شرکت حمل و نقل بوده اند، ناراحت می شوند چرا که برنامه ريزی کرده بودند تا شرکت حمل و نقلی را به هلدينگ خود بيافزايند حال آرزو دارند که ارزش سهام پايين تر بيايد هر چقدر پايين تر سود بيشتر و نفع بيشتر، آنان تاجر هستند و حساب يک ريال را نيز می کنند.

در حالی که هر گاه ارزش سهام شرکت های حمل و نقل بين المللی بالاتر رود بايد بی نهايت خوشحال شد. به اين دليل که نقدينگی به صندوق يک عضو خانواده حمل و نقل تزريق می گردد. وضع مالی بهتر می شود. "

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار