شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
ضرورت‌های بازگشایی مسیر ترانزیتی جدید به اروپا PDF چاپ نامه الکترونیک

◄ ضرورت‌های بازگشایی مسیر ترانزیتی جدید به اروپا

تین نیوز | اواخر مرداد ماه بود که مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با اشاره به اقدام متقابل ایران در برابر کارشکنی‌‌های ترکیه در ترانزیت کامیونی، گفت: " بر اساس اصل رفتار متقابل، کامیون‌های ترانزیتی ترک‌ها در مرز خروجی ایران در صورت داشتن بار، ۳ هزار یورو جریمه می‌شوند.


محمدجواد عطرچیان با اشاره به کارشکنی‌های اخیر کشور ترکیه در عبور کامیون‌های ترانزیتی از مرزهای دو کشور، اظهار داشت: از 15 مرداد‌ماه امسال بود که ترک‌ها نامه‌ای برای ما فرستادند مبنی بر اینکه کامیون‌های ترانزیتی ایرانی حامل کالا به مقصد کشورهای اروپایی هنگام بازگشت از عبور خاک ترکیه امکان بارگیری نخواهند داشت و باید به‌صورت خالی تردد و از این کشور خارج شوند.

وی ادامه داد: در واقع که کشور ترکیه بدون در نظر گرفتن تعاملات سیاسی دو طرف، بخشنامه‌ای اجرا کرد مبنی بر اینکه‌ کامیون‌های ایرانی که از اروپا و گرجستان وارد ترکیه می‌شوند اجازه بارگیری در خاک ترکیه نخواهند داشت و در صورت بارگیری 3 هزار یورو جریمه می‌شوند.

وی ادامه داد: ما نیز بلافاصله و پس از 24 ساعت اقدام متقابل کردیم و به کامیون‌های ترک که از ترکمنستان و آذربایجان در قالب ترانزیت وارد ایران شده و قصد تردد به سمت ترکیه را داشته باشند، اجازه بارگیری ندادیم..."

کمی پیش از آن نیز  عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه" حملات تروریستی به ناوگان ایرانی در خاک ترکیه موجب بالا رفتن کرایه حمل و بیمه ترانزیت می شود" تصریح کرد: تصمیم کمیسیون مشترک دو کشور به ریاست واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، در این خصوص مدنظر قرار می گیرد.

سیده فاطمه مقیمی با اشاره به تاثیر حملات تروریستی به ناوگان باری و مسافربری ایرانی در خاک ترکیه بر کاهش حجم ترانزیت و مسافر اظهار داشت: تاثیر این اتفاقات بر ترانزیت کالا میان دو کشور تاکنون نمایان نشده است اما به طور حتم موجب بالا رفتن ضریب ریسک و افزایش نرخ کرایه حمل کالا و هزینه بیمه می شود.

پس از انتشار این اظهارات برخی کاربران تین نیوز نیز به بیان دیدگاه خود در زمینه مشکلات ترانزیتی ایران و ترکیه پرداختند که این نظرات به شرح زیر است:

1- پيشنهاد می گردد رايزنى هايى با كشورهاى آذربايجان، روسيه، بلاروس و گرجستان صورت گیرد و به نحوى هزينه هايى مثل ويزا و دوزبلاغ و ساير هزينه هاى ترانزيتى را از كشورهاى ياد شده حذف و يا به حداقل رسانده شود تا هزينه هاى ترانزيت كاهش يابد چون با توجه به موقعيت كنونى كشورمان بعد از توافق هسته اى و تعامل با جهان اين كار شدنى است.

2- حذف یا ساده سازی اخذ ویزا یا کاهش هزینه های عبور شاید در مورد کشورهای آذربایجان گرجستان و اکراین زمان بر باشد اما در مورد کشورهای روسیه، بلاروس و ارمنستان که باید خیلی سریعتر به نتیجه برسید چرا که این کشورها ادعای دوستی و برادری با ما داشته و دارند واکنون وقت اثبات این ادعاها از سوی آنان می باشد.

3- به عنوان یک راننده ترانزیت از مسئولین محترم سوال می کنم که این مسیرهای دیگر کی به روی ناوگان ایرانی باز خواهد شد؟ ما که دیگر به شنیدن این وعده های بدون اثر عادت کرده ایم حداقل اگر به فکر معیشت ما رانندگان ترانزیت نیستید برای ادامه فعالیت شرکت های حمل و نقلی خودتان هم که شده در فکر باز کردن مسیر ترانزیتی دیگری به غیر از مسیر ترکیه برای ناوگان ایران به سمت اروپا باشید.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار