شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
بستر قانونی برای توقف اجباری رانندگان وجود ندارد PDF چاپ نامه الکترونیک

بستر قانونی برای توقف اجباری رانندگان وجود نداردتین نیوز | فرمانده پلیس راه خراسان رضوی گفت: بستر قانونی برای توقف اجباری و استراحت رانندگان توسط پلیس وجود ندارد.سرهنگ محمد صفایی با حضور در میز خبر پلیس تصریح کرد: متاسفانه بستر قانونی برای توقف اجباری و استراحت رانندگان توسط پلیس وجود ندارد، در حالی که پلیس به سلامت و ایمنی مردم فکر می‌کند.


وی اضافه کرد: بستر قانونی برای برخورد با بعضی اعمال، ایجاد شده است، اما در برخی موارد قانونی نیازمند بازنگری هستیم و برای تاثیر بیشتر می‌توان در بعضی موارد اختیارات را به پلیس داد.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در محورهای اصلی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: با افزایش تعداد مجتمع‌های رفاهی، فرهنگی و زائرسراها در جاده‌ها می‌توان از وقوع بسیاری از تصادفات جلوگیری کرد.


وی تصریح کرد: برای ترغیب رانندگان به توقف در تابستان پارگینگ‌های ایمنی را ایجاد کرده‌ایم و لازم است که در طول مسیرهای مختلف پارکینگ‌ها با جاذبه کافی طراحی شود.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با اشاره به اینکه رانندگان در هر منطقه‌ای احساس امنیت داشته باشند، توقف می‌کنند، اظهار کرد: خودروهای سواری به ‌دلیل عدم شناخت جاده‌ها سعی می‌کنند در شب توقفی نداشته باشند و تا مسیر موردنظر خود مداوم رانندگی کنند.


صفایی خاطرنشان کرد: متاسفانه مسافران در 20 تا 30 کیلومتری مشهد گمان می‌کنند به‌ زودی به مقصد می‌رسند، به‌همین دلیل در این فاصله توقف نکرده و با خستگی مسیر را ادامه می‌دهند که در بعضی موارد موجب تصادف می‌شود.


وی یکی از دلایل اصلی واژگونی خودروها را عدم استراحت کافی راننده دانست و عنوان کرد: برای پیشگیری از تصادفات در مرحله اول نیازمند فرهنگ‌سازی برای رانندگان و پس از آن افزایش جاذبه‌ها برای ترغیب آنان به استراحت هستیم.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی ادامه داد: برای فرهنگ‌سازی صحیح، فرهیختگان و اساتید باید به پلیس کمک کنند، اصل فرهنگ‌سازی در حیطه وظایف پلیس قرار ندارد، صرفا باید به عنوان ناظرعمل کنیم و کار فرهنگی به معنای واقعی در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.


صفایی با بیان اینکه برای فرهنگ‌سازی باید جامعه مسوولیت‌پذیر تربیت شود، تصریح کرد: اجبار در این زمینه موثر نیست تا وقتی جامعه مساله‌ای را نپذیرد کار برای فرهنگ‌سازی سخت است، برای ایجاد یک فرهنگ صحیح نیاز به شناخت آسیب‌های اجتماعی داریم.


وی گفت: کار فرهنگی فرآیندی طولانی تا رسیدن به نتیجه را در پیش دارد. پلیس برای تامین سلامت جامعه تلاش می‌کند اما نباید در مواجهه با حوادث، پلیس را به چالش بکشیم زیرا در بعضی موارد رانندگان هیچ تعهد و مسوولیتی برای حفظ جان افرادی که همراه آنان هستند، ندارند.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با اشاره به همکاری پلیس با سایر نهادها برای کاهش حوادث، گفت: در سال‌های اخیر به عنوان پلیس، مسوولیت‌پذیرتر شده‌ایم و بسیاری از مقامات را به چالش کشیده‌ایم، به‌همین دلیل استانداری، دادگستری و دیگر دستگاه‌های مرتبط ورود جدی‌تری به مسائل و مشکلات داشته‌اند.


صفایی خاطرنشان کرد: انتظار ما از صدا و سیما این است که در زمان پخش برنامه‌های جذاب هشدارهای پلیس را نیز نشان دهد، این نهاد نیز باید در فرهنگ‌سازی همراه پلیس باشد تا بتوانیم مشکلات ریشه‌ای را زودتر حل کنیم.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار