شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
انتظار آلمان برای افزایش مبادلات با ایران به ۱۲ میلیارد یورو با لغو تحریم‌ PDF چاپ نامه الکترونیک

انتظار آلمان برای افزایش مبادلات با ایران به ۱۲ میلیارد یورو با لغو تحریم‌تین نیوز | در حالی که آلمان در صدد استفاده از فرصت تجارت با ایران پس از لغو تحریم ها برآمده است، اعضای اتاق بازرگانی آلمان انتظار دارند حجم مبادلات دو کشور در صورت لغو تحریم ها به ۱۲ میلیارد یورو برسد.هفته نامه اشپیگل آلمان نوشت، دولت فدرال این کشور انتظار دارد در صورت لغو تحریم ها پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای در پایان ماه ژوئن، حجم صادرات کالاهای آلمانی به ایران به میزان قابل توجهی افزایش یابد.


این گزارش حاکی است، بر اساس برآورد وزارت اقتصاد آلمان، ایران سالانه به 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

«ایران نه تنها باید زیرساخت های خود را نوسازی کند، بلکه به خودروهای مدرن، ماشین آلات و دارو نیز نیاز دارد.»


قبل از تشدید تحریم ها، حجم صادرات کالاهای آلمانی به ایران به 4 میلیارد یورو در سال می رسید. وزارت اقتصاد آلمان ارزیابی کرده که در صورت لغو تحریم ها حجم صادرات به ایران به رقمی بسیار بالاتر از این رقم خواهد رسید.


این هفته نامه آلمانی همچنین در گزارش خود به سفر وزیر نفت ایران به برلین در روز 7 می اشاره کرده و نوشته است: «وی یک صبحانه کاری با نمایندگان گروه وی دبلیو و لینده داشت و با فعالان اقتصادی کوچک و متوسط و کارشناسان انرژی آلمان گفت و گو کرد. وی همچنین با سیگمار گابریل، وزیر اقتصاد آلمان فرصت های عظیم موجود در پروژه های بخش انرژی ایران را مرور کرد.»


زنگنه در این سفر به اشپیگل گفت که کشورش می تواند موجب گشوده شدن بازارهای منطقه از جمله بازار کشورهای عراق، ترکمنستان، آسیای میانه و آذربایجان به روی شرکت های خارجی شود.


در طی هفته های اخیر چند هیئت آلمانی مرکب از صاحبان صنایع و سرمایه گذاران به ایران سفر کرده اند.


آلمان مدت ها شریک تجاری کلیدی ایران در اروپا به شمار می رفت، اما حجم مبادلات دو کشور در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است. حجم مبادلات دو جانبه ایران و آلمان در سال 2013 به زیر 2 میلیارد یورو رسید.


سایت اینترنتی رادیو داچ وله آلمان، به نقل از اعضای اتاق بازرگانی آلمان نوشت، حجم مبادلات ایران و آلمان در صورت لغو تحریم ها می تواند به 12 میلیارد یورو برسد.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده