شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
كاهش عوارض حمل و نقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان PDF چاپ نامه الکترونیک

كاهش عوارض حمل و نقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و آذربایجانتین نیوز |  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون وزیر راه جمهوری آذربایجان روز جمعه در باكو یك تفاهمنامه‌ی همكاری در زمینه حمل‌ونقل امضا كردند.


به گزارش تین نیوز از  روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در این تفاهم نامه طرفین موافقت كردند به صورت مشترك پلی جدید در نقطه صفر مرزی آستارا احداث كنند. همچنین در باره كاهش عوارض حمل و نقل میان ایران و جمهوری آذربایجان توافق شد.


رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پایان مراسم امضای این سند به اهمیت همكاری دو كشور در حوزه حمل و نقل اشاره كرد و افزود: هم اكنون همكاری خوبی بین دو طرف در این حوزه وجود دارد. بطوری كه سالانه بیش از 40 هزار كامیون از ایران وارد خاك جمهوری آذربایجان شده و 45 هزار كامیون نیز از جمهوری آذربایجان وارد خاك ایران می شود.


كشاورزیان افزود: كارهای خوبی هم در دو كشور برای تقویت همكاری ها در حال انجام است كه یكی از آنها طرح راه آهن قزوین- رشت- آستارا بوده كه تكمیل آن و اتصال خط‌آهن دو كشور مورد تاكید دو طرف بوده و این پروژه هم اكنون با سرعت در حال اجراست و با بهره‌برداری از این طرح همكاری دو كشور ابعاد وسیعی به خود خواهد گرفت.


معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به اهمیت حمل و نقل جاده‌ای در توسعه مناسبات اقتصادی بین دو كشور اشاره كرد و گفت: كاهش عوارض حمل و نقل بین دو كشور كه مورد موافقت دو طرف قرار گرفت به رونق تجارت بین ایران و جمهوری آذربایجان كمك خواهد كرد.


معاون وزیر راه جمهوری آذربایجان هم با تأكید بر اهمیت گسترش ارتباطات ریلی و جاده ای بین دو كشور، ابراز امیدواری كرد كه امضای این تفاهم نامه به تقویت همكاریهای ایران و جمهوری آذربایجان در بخش حمل‌ونقل كمك و تسهیلات لازم را برای رانندگان دو كشور فراهم كند.


عارف عسگراف به ضرورت تكمیل خط‌آهن رشت - آستارا اشاره كرد و آن را بسیار مهم خواند و گفت: این خط ریلی علاوه بر این كه جمهوری آذربایجان را به بندرعباس متصل خواهد كرد، زمینه لازم را برای انتقال كالاهای اروپایی به خلیج فارس و دریای عمان را نیز فراهم می‌كند.


داود كشاورزیان همچنین در دیدار روز پنجشنبه با ساحل بابایف معاون وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان، درخصوص چگونگی توسعه همكاری‌های دو كشور در بخش ترانزیت كالا را مورد بحث و بررسی قرار داد.


در این اجلاس طرفین ضمن موافقت یا كاهش عوارض دوجانبه به تعداد 5000 مجوز رایگان از هر طرف در سال 2015 این اقدام را در برای كاهش هزینه‌ای حمل‌ونقل و افزایش صادرات و تجارت بین دو كشور و ترانزیت كالا از مسیر آذربایجان به گرجستان مثبت ارزیابی كردند.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار