شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
تعويض و لغو کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل بار و مسافر PDF چاپ نامه الکترونیک

تعويض و لغو کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل بار و مسافرتین نیوز | دستورالعمل جدید صدور، تمدید، تعویض و لغو برگ فعالیت (کارت هوشمند) رانندگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری و روستایی به تشکل های صنفی ابلاغ شد.


به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان  علی رحمتی مدیر كل حمل ونقل و پایانه های استان زنجان با اعلام این خبر گفت : در مسیر نظارت دقیق بر بخش حمل و نقل عمومی دستور العمل جدید شرایط صدور، تمدید، تعویض و لغو کارت هوشمند رانندگان در سه بخش حمل کالا، مسافر و روستایی از سوی ریاست سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور اعلام شد.

رحمتی گفت: شرایط سنی متقاضیان به تفکیک فعالیت در دو بخش بار(رانندگان باری گواهینامه پایه دوم حداقل 23سال و رانندگان باری گواهینامه پایه یکم حداقل 25سال ) و مسافر (برای رانندگان سواری و مینی بوس حداقل 23سال و رانندگان اتوبوس حداقل 25سال) تعیین شد. وی افزود: همچنین حداکثر سن برای تمام رانندگان به جز رانندگان حمل ونقل روستایی 55 سال از موارد لازم برای دریافت کارت هوشمند رانندگان برون شهری است.

مدیر كل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: افرادی که به تازگی برای رانندگی بر روی اتوبوس های بین شهری فعالیت می کنند به منظور تجربه اندوزی در سال اول فقط به عنوان راننده دوم می توانند فعالیت کنند.

وی به تسهیلات ویژه برای جانبازان و آزادگان اشاره کرد و گفت: این افراد می توانند با ارایه معرفی نامه از بنیاد شهید ازیک مقطع بالاتر مدرک تحصیلی استفاده نمایند و از ارایه گواهی یا معرفی نامه سازمان تامین اجتماعی یا صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مستثنی شوند. وی افزود: متقاضیانی که به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز با دارا بودن کارکرد حمل ونقلی تاکنون نتوانسته اند نسبت به اخذ مجوز فعالیت در بخش حمل و نقل جاده ای اقدام کنند می توانند حداکثر تا شش ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل با داشتن مدرک تحصیلی پایان پنجم ابتدایی یا دوره نهضت سوادآموزی و همچنین رانندگانی كه قصد فعالیت در حمل ونقل روستائی را دارند تا یكسال بدون رعایت شرایط دارا بودن حداقل مدرك تحصیلی با تائید اداره کل حمل و نقل استان نسبت به دریافت برگ فعالیت، اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد:دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سوم راهنمایی(سیکل) یا معادل آن برای رانندگان برون شهری و مدرک پایان دوره ابتدایی یا دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی برای رانندگان حمل ونقل روستایی الزامی است. این مقام مسئول تاکید کرد: رانندگان متقاضی فعالیت در حمل ونقل روستایی تنها مجاز به رانندگی در مسیرهایی که از مبادی روستا به روستا انجام می شود به شرطی که در مسیر تردد آنها شهر و یا شهرستان وجود نداشته باشد و یا از طریق مبادی روستاها به نزدیکترین شهرها و شهرستانها ( و بالعکس )انجام می شود خواهند بود .

رحمتی تصریح کرد: برای تمدید کارت هوشمند رانندگی علاوه بر معرفی نامه از انجمن صنفی و یا کانون رانندگان بار و مسافر، به استثنای رانندگان بخش حمل ونقل روستایی همراه داشتن 24 فقره بارنامه صادر شده برای رانندگان در بخش کالا با حداقل مسافت 10 هزار کیلومتر و 60 فقره صورت وضعیت حمل و نقل مسافر الزامی است.

وی افزود: برای رانندگان بخش مسافر برون شهری نیز با حداقل طی مسافت 30 هزار کیلومتر و رانندگان حمل ونقل روستایی دارا بودن کارکرد به میزان حداقل تعداد 24 صورت وضعیت مسافری با حداقل طی مسافت چهار هزار کیلومتر در یک سال الزامی است.

همچنین وی اعلام داشت: برای تمدید کارت هوشمند رانندگان بخش حمل و نقل بین المللی نیز دارا بودن حداقل 24فقره بارنامه بین المللی و یا شش فقره CMR رسید شده را در یک سال ضروری است . رحمتی با تاکید بر اجرای ضوابط و مقررات و ارتقای ایمنی خاطر نشان کرد: رانندگانی که مرتکب تخلف منجر به بروز تصادفات فوتی شدید جاده ای می شوند، مدت زمان غیرفعال نمودن برگ فعالیت و یا محرومیت از رانندگی در حمل و نقل عمومی بین شهری از یک ماه تا یکسال و در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت 2سال کمیسیون مجاز است این برگ را به طور دائم لغو کند.

از دیگر موارد مطروحه در این دستورالعمل وضعیت بیمه رانندگان، تعیین سقف سنی فعالیت رانندگان (69 سال برای تمدید کارت هوشمند)، عدم تصدی به شغل تمام وقت و مستمر در قوای سه گانه و نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی و مؤسسات عمومی غیردولتی و عدم اشتغال به حرفه های موضوع قانون صنفی و همچنین صدور برگ فعالیت به افراد بازنشسته ممنوع می باشد، اضافه نمودن پارامتر مسافت در ارزیابی و محاسبه کارکرد رانندگان به منظور جلوگیری از سو ء استفاده احتمالی و گذراندن دوره های باز آموزی برای رانندگان در هنگام تمدید کارت هوشمند می باشد.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار