شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
واژگونی 12 تانکر حامل مواد نفتی در کردستان PDF چاپ نامه الکترونیک

واژگونی 12 تانکر حامل مواد نفتی در کردستان تین نیوز | معاون نظارت و بهره‌برداری آبفار استان کردستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 12 تانکر حامل مواد نفتی در استان واژگون شده که به آلودگی رودخانه‌ها و منابع تأمین آب روستاها منجر شده است.«خالد سلطانی» امروز(یک‌شنبه 12 آبان‌ماه) در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سالن شهدای دولت استانداری، اظهار کرد: استان کردستان جزو استان‌های معدن‌خیز کشور است که این مسأله تبعاتی را برای آلودگی آب‌های مناطق روستایی استان پدید آورده است.


وی افزود: عوارض ناشی از مسمومیت مزمن آرسنیک در آب شرب شماری از روستاهای شهرستان قروه و بیجار مشاهده شده است که در این زمینه دستگاه‌های مرتبط باید با هماهنگی بیشتری از پدید آمدن دوباره چنین مسأله‌ای جلوگیری کنند.


معاون نظارت و بهره‌برداری آبفار استان کردستان با اشاره به دیگر عواملی که باعث آلودگی آب‌های مناطق روستایی استان می‌شود، گفت: حوادث ناشی از عبور و مرور تانکرهای مواد نفتی، مرزی بودن استان و استفاده بی‌رویه کشاورزان از کودها و سموم شیمیایی که به‌صورت تزریق مستقیم و غیرقانونی به داخل چاه‌های آب کشاورزی انجام می‌شود از جمله عوامل تهدیدکننده آب‌های استان است.


سلطانی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 12 تانکر حامل مواد نفتی در خاک کردستان واژگون شده که به آلودگی رودخانه‌ها و منابع تأمین آب روستاها منجر شده است.


وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده هر لیتر مواد نفتی، حداقل سه میلیون لیتر آب قابل شرب را آلوده و غیرقابل استفاده می‌کند که در این زمینه نیز نیاز هست تدابیری خاصی برای جلوگیری از پیش آمدن چنین حوادثی در استان اتخاذ شود.


معاون نظارت و بهره‌برداری آبفار استان کردستان خاطرنشان کرد: مطابق استاندارد ملی کشور و تأکیدات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام پایش کیفیت آب به‌صورت سالانه باید انجام شود که ضروریست کل آب شرب روستاهای قروه و بیجار، پایش شیمیایی شوند.


سلطانی گفت: تاکنون پایش آزمایش‌های سموم کشاورزی و عناصر پرتوزا در آب شرب هیچ‌کدام از روستاهای استان انجام نشده است.


وی افزود: از دیگر مشکلات این حوزه شکستگی‌های بسیار زیاد شبکه‌ی آبرسانی روستاهای توسط شرکت‌های پیمانکار گازرسانی است که به صورت غیراصولی و با استفاده از لوازم غیراستاندارد نسبت به ترمیم شکستگی‌ها اقدام می‌کنند که باعث اتلاف و آلودگی آب می‌شود که جا دارد شرکت گاز در این خصوص دقت بیشتری را در فعالیت‌های خود لحاظ کند.


معاون نظارت و بهره‌برداری آبفار کردستان با بیان اینکه این اداره، 42 میلیارد ریال به ادارات برق، امور آب، آبداران و پیمانکاران آبرسانی سیار مرمت تأسیسات بدهکار است، یادآور شد: 1323 منبع از منابع تأمین آب روستاهای استان فاقد حریم حفاظتی و بهداشتی هستند که برای برطرف کردن این مشکل 39 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار