شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
توسعه صنعت ترانزیت با بهره برداری از کوتاه‌ترین کریدور شمال- جنوب PDF چاپ نامه الکترونیک

توسعه صنعت ترانزیت با بهره برداری از کوتاه‌ترین کریدور شمال- جنوبتین نیوز | مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان این‌‌که راه اصلی دامغان-گلوگاه حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب است، گفت: کمیل کریدورهای اصلی با توجه به اولویت های توسعه ترانزیت در کشور از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.علی نورزاد  اظهار کرد: از بندر شهید رجایی تا یزد، مسیر به شکل بزرگراهی و در ادامه تا دامغان راه اصلی است که این مسیر از دامغان به گلوگاه در استان‌های سمنان و مازندران به شکل راه اصلی در دست ساخت است.


وی طول این مسیر را 1300 کیلومتر اعلام کرد و گفت: با احداث این محور یک کریدور شمال- جنوب به شبکه راه‌های کشور اضافه می شود که این مسیر هم از نظر توسعه گردشگری و ترانزیت کالا یکی از محورهای اصلی کشور به حساب می آید. مهم تر اینکه در مقایسه با کریدور فعلی حدود 200 کیلومتر مسیر را کوتاه تر می کند که این موضوع مزایای مهمی از جمله کاهش مصرف سوخت، استهلاک خودرو ها، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، کاهش زمان سفر و جلوگیری از اتلاف منابع را برای کشور به ارمغان می آورد.


وی با بیان این‌‌که به همین دلایل ساخت و توسعه این مسیر یکی از مناسب ترین بستر های تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد:در حال حاضر از بندرعباس تا میبد به صورت بزرگراه و بخشی از آن در قالب راه اصلی در حال بهره‌برداری است.


مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: این مسیر 110 کیلومتر است که عملیات اجرایی آن از سمت استان سمنان21 کیلومتراست که 18 کیلومتر آن آماده  آسفالت و 3 کیلومتر آن اجرایی شده و باقیمانده آن از سمت مازندران به طول89 کیلومتر است که عملیات اجرایی 10 کیلومتر آن آغاز شده است.


نورزاد این محور را به عنوان یکی از محورهای حایز اهمیت در ترانزیت کشور عنوان کرد و گفت: تکمیل کریدورهای اصلی با توجه به اولویت های توسعه ترانزیت در کشور از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است و تلاش ما بر  این است تا با احداث مسیرهای با اهمیت در کریدورهای بین المللی و تسهیل ارتباط ایران با کشورهای همسایه درآمدهای حاصل از صنعت ترانزیت را افزایش دهیم.


راه اصلی دامغان- گلوگاه حلقه مفقوده کریدور شمال- جنوب کشور است که از طریق آن، بندرعباس در جنوب کشور به بندر امیرآباد در شمال کشور متصل می‌شود. این کریدور از بندرعباس آغاز  و بعد از عبور از استان‌های کرمان، یزد، سمنان به بندر امیرآباد در شمال کشور می‌رسد. از طریق این کریدور کشورهای آسیای میانه به خلیج فارس متصل می شوند.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده