شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
طرح جامع مسکن تدوین می‌شود PDF چاپ نامه الکترونیک

طرح جامع مسکن تدوین می‌شود تین نیوز | معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مشهد، طرح جامع مسکن در افق ۱۴۰۵ را برنامه‌ای برای آینده مسکن معرفی کرد.


حامد مظاهریان صبح امروز در همایش فناوری‌های نوین ساختمان در مشهد مقدس اظهار کرد: به منظور مشخص شدن وضعیت ساختمان در کشور‌، در کنار قانون نظامات مهندسی کشور، قانون کنترل ساختمان نیز ابلاغ می‌شود.


وی با اشاره به برگزاری انتخابات نظام مهندسی در سال آینده گفت: هدف اصلی از تشکیل این سازمان، خود کنترلی مهندسان برای ارتقای امور ساخت و ساز بوده است به همین منظور مدیران کل راه و شهرسازی می توانند با  برون سپاری نظارت به شرکت های بازرسی دارای صلاحیت، گام مؤثری در جهت نظارت بر ساخت و ساز بردارند.


مظاهریان مسکن را مبحث داغ جامعه امروزی برشمرد و گفت: اتمام پروژه مسکن مهر به عنوان یک تعهد میان مردم و دولت مطرح است.


معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، طرح جامع مسکن در افق 1405 را برنامه‌ای برای آینده مسکن معرفی کرد.


وی گفت: قیمت مسکن نسبت به سال گذشته حدود 2 درصد افزایش داشته در حالی که نرخ اجاره بها با توجه به تورم 18 درصد رشد پیدا کرده است.


وی شاخصه دسترسی به مسکن در کشورهای پیشرفته را 3 تا 5 سال و در ایران 12 سال اعلام و تصریح کرد: کاهش شاخص از 12 به 8 و افزایش 5 درصدی مسکن نسبت به تعداد خانوار در جامعه مهمترین اهداف طرح جامع مسکن در افق 1405 است.


وی همچنین از تلاش برای افزایش تسهیلات بانک‌ها جهت جذب سرمایه به سمت اقتصاد مسکن سخن گفت و افزود: از آنجایی که دولت وظیفه تأمین مسکن اجتماعی برای اقشار ضعیف جامعه را بر عهده دارد، توجه به نابرابری استانی در دهک بندی جامعه ضروری می نماید.


مظاهریان ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های بانک مرکزی برای افزایش 5 میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن، گشایشی در این زمینه رخ خواهد داد.

 

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار