شرکت حمل و نقل خلیج فارس ترابر

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
حذف بنزین آلوده مهمترین اقدام محیط زیست در ارتباط با کاهش آلودگی هوا PDF چاپ نامه الکترونیک

حذف بنزین آلوده مهمترین اقدام محیط زیست در ارتباط با کاهش آلودگی هوا تین نیوز | حذف بنزین آلوده از سامانه حمل و نقل کشور مهمترین اقدام محیط زیست در ارتباط با کاهش آلودگی هواست.

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که به استان اردبیل سفر کرده است، شب گذشته در یک نشست خبری گفت: برنامه‌های تدوین شده سازمان محیط زیست درباره کاهش آلودگی هوا از سال ١٣٨٤ تا سال ١٣٩٢ تعیطل شده بودند، ولی از سال گذشته این برنامه دوباره به شکل منسجم به اجرا گذاشته شده است.

ابتکار حذف بنزین آلوده از سامانه حمل و نقل کشور را مهمترین اقدام محیط زیست در ارتباط با کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: اندازه‌گیریها و پایشهای انجام شده در شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج بر موثر بودن این اقدام صحه می‌گذارند.

وی ادامه داد: دولت و وزارت نفت، توزیع بنزین یورو ٤ را در شهرهای بزرگ ایران آغاز کرده و این کار به تدریج و مرحله به مرحله در سایر شهرها نیز به اجرا گذاشته خواهد شد.

ابتکار با اشاره به این‌که کاهش آلودگی هوا دارای ابعاد گوناگون است، تصریح کرد: توسعه حمل و نقل عمومی، خروج خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل و تولید خودروهای استاندارد از جمله راهها و برنامه‌هایی هستند که به رسیدن این هدف کمک می‌کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: گام اول در ارتباط با استانداردسازی خودروها براساس یورو٤ در کشور برداشته شده و میزان رعایت استاندارد در تولید خودروها در کشور افزایش یافته است.

وی با اشاره به موضوع ریزگردها و نیز آلودگیهای ناشی از گرد و غبار شهرها گفت: ستادهای مقابله با این پدیده در سازمان محیط زیست برای شناسایی کانونهای اصلی گرد وغبار در کشورمان و نیز نقاط همجوار در کشورهای همسایه کار خود را شروع کرده‌اند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تجهیزاتی برای اندازه‌گیری و پایش میزان آلاینده‌های ناشی از حرکت ریزگردها از ابتدای امسال خریداری شده‌اند که با همکاری سازمان هواشناسی ایران اقدام به اندازه‌گیری ریزگردها می‌کنند.

ابتکار با اشاره به این‌که برنامه مدونی قرار است در شورای عالی محیط زیست در ارتباط با آلاینده‌های گرد و غباری به تصویب برسد، مهمترین معضل ایران در این ارتباط را وجود تعدادی از کانونهای اصلی ریزگردها در کشور عراق دانست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، راه جلوگیری از بروز بعضی معضلهای زیست محیطی شهری مانند آلودگی هوا و ترافیک در شهرهای متوسط کشور، برنامه ریزی شهرداریها و شوراها در کنار همکاری مردم ذکر کرد و افزود: شهرداریها باید از هم اکنون طرحهای ثمربخشی را به منظور فراهم کردن زمینه استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارهای برقی، منوریل و .. به مرحله اجرا بگذارند تا در آینده در این‌گونه شهرها شاهد مشکلهای زیست محیطی شهری از قبیل ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی صوتی و دیگر معضلهای مربوط به حمل و نقل نباشیم.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، ابتکار تصریح کرد: مردم نیز به عنوان عامل بسیار تاثیرگذار در این زمینه هستند به گونه‌ای که فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید در جامعه به خصوص در شهرهای متوسط و بزرگ کشور نهادینه شود.

 

بازدید از سایت جدید(کلیک کنید)

www.pgtir.ir

تماس با شرکت حمل ونقل خلیج فارس ترابر

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان


اخبار برگزیده

آخرین اخبار